UEFA'ya ölüm tehditleri geliyor! Peki, ama neden?

​UEFA'ya ölüm tehditleri geliyor! Peki, ama neden?
​UEFA'ya ölüm tehditleri geliyor! Peki, ama neden?

UEFA, Arnavutluk ekibi hakkında şike soruşturması başlattı. Bu kararın ardından UEFA'ya tehdit mesajları yağdı.

UEFA, Arnavutluk ekibi Skenderbeu’ya şike nedeniyle soruşturma başlattı. Skorer’in haberine göre; bu karar yetkililerin ölüm tehditleri almasına neden oldu. UEFA’nın internet sitesinden yapılan duyuruda, Arnavutluk ekibine soruşturma açıldığı açıklandı.

‘Uzun süreli ceza gelecek’

Daha önce Avrupa kupalarına katılmaktan 1 seneliğine men edilen ekibe, soruşturmanın sonlanmasıyla bu kez daha ağır bir ceza geleceği belirtilirken “Skenderbeu’nun şikeye bulaşmasıyla ilgili olarak UEFA bu kez kulübe daha uzun süreli bir ceza isteyecek” denildi.

UEFA, gelen tehditlerinin işlerini engellemeyeceğini açıkladı.
UEFA, gelen tehditlerinin işlerini engellemeyeceğini açıkladı.

UEFA’dan yapılan açıklamada Arnavut ekibiyle ilgili soruşturmayı yürüten UEFA müfettişlerine yönelik kimliği belirsiz tehditler olduğu bilgisi de paylaşılarak şu satırlara yer verildi:

‘Gözdağı için ölüm tehditleri’

“Dosya üzerinde çalışan UEFA müfettişleri bununla ilgili olarak ölüm tehditleri almaktadır. Bu tehditler gözdağı vermek ve işlerini yapmaya engel olmak maksadıyla yapılmaktadır. Ancak bu tehditler amacına ulaşamayacaktır ve konuyla ilgili polise bilgilendirme yapılmıştır”.

Ceferin: Yüzde yüz destekle arkalarındayız

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin de konuyla ilgili bir açıklama yaparak “Görevini icra eden UEFA yetkililerinin bu tip tehditlere konu edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Kişisel olarak benim yüzde yüz desteğim arkalarındadır ve UEFA olarak da tamamen çalışanlarımızın arkasındayız” ifadelerini kullandı.