Uğur Boral, FETÖ'cü futbolcuların ismini açıkladı

​Uğur Boral, FETÖ'cü futbolcuların ismini açıkladı
​Uğur Boral, FETÖ'cü futbolcuların ismini açıkladı

Gözaltına alındıktan sonda itirafçı olan eski futbolcu Uğur Boral, FETÖ'cü futbolcuların ismini tek tek verdi.

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın eski futbolcularından Uğur Boral, itirafçı olduktan sonra FETÖ'cü futbolcuların ismini açıkladı. Vatan'ın haberine göre; Uğur Boral verdiği isimlerin bazıları halen Süper Lig’de top koşturuyor.

17-25 Aralık sürecinde örgütün talimatı üzerine FETÖ'nün kapatılan kurumlarından Bank Asya'ya 950 bin lira yatırdığı belirlenen eski futbolcu Uğur Boral ile Zafer Biryol gözaltına alındıktan sonra itirafçı olmuştu.

Uğur Boral'ın ifadesinde, 2003 yılında G.Birliği'nde oynadığı dönemde FETÖ/PDY ile tanıştığını, düzenlenen çeşitli sohbet toplantılarına katıldığını söylediği belirtildi. Boral'ın kendi döneminde katıldığı çok sayıda sohbette yer alan futbolcuların adını da savcılığa tek tek verdiği öğrenildi.

Halan oynuyorlar

Boral'ın itiraflarında önemli futbolcuların adının geçtiği öne sürülürken bu futbolculardan bazılarının hala Süper Lig'deki üç büyüklerde top koşturduğu belirlendi. Futbolcular dışında Süper Lig'de takım çalıştıran bazı teknik direktör ve menajerlerinin de ifadelerde geçtiği öğrenildi. Aynı zamanda ismi geçen futbolcu, teknik direktör ve menajerlerin de ByLock kullandıkları iddia edildi. Bu ifadeler sonrası soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın önümüzdeki günlerde bu kişileri ifadeye çağırması ya da gözaltına alması bekleniyor.