Ümit Öztürk'ün cezası belli oldu

Ümit Öztürk topun oynandığı bölgeye yakınlaşmaya çalışıyor.
Ümit Öztürk topun oynandığı bölgeye yakınlaşmaya çalışıyor.

Süper Lig'de pazar günü oynanan Galatasaray - Trabzonspor maçının tartışlan hakemi Ümit Öztürk'e 1 aya yakın maç verilmeyeceği belirtildi.

Merkez Hakem Kurulu, Galatasaray-Trabzonspor karşılaşmasının hakemi Ümit Öztürk için kararını verdi. Sporx'te yer alan habere göre MHK, derbi karşılaşmasında özellikle Ekuban'ın penaltı pozisyonunda Ümit Öztürk'ü hatalı bularak dinlendirme kararı aldı. Öztürk'e 1 aya yakın maç verilmeyecek.

Karşılaşmadan sonra maçın gözlemcisinin raporunu inceleyen ve maç analizini yapan MHK heyetinin, hakem Ümit Öztürk'le de görüşerek değerlendirmesini aldığı ve hatalı bulunduğunu sözlü olarak iletildiği belirtildi.

GALATASARAY'IN KAZANDIĞI PENALTI

MHK yetkililerinin, Galatasaray lehine verilen penaltı pozisyonunun ise hem VAR, hem de hakem tarafından penaltı olarak değerlendirilmesi nedeniyle VAR odasının hakemi kenara çağırmadığını, kaleci Arda'nın sağ ayağı ile rakip oyuncunun sol ayağına darbesinin olduğunu, bunun VAR kamerasından net olarak belli olduğunu ifade etti.

DİAGNE'NİN POZİSYONU

Diagne'nin arkadan Rodallega'ya yaptığı müdahaleye sarı kart verilmemesi konusunda Öztürk'ün, maçın ilk yarısında benzer pozisyonda Trabzonsporlu bir futbolcuya da kart göstermemesine dikkat çekti.