20.356 Takipçi

Sporun en ‘zıpır’ halini sizlerle buluşturuyoruz! Türkiye ve dünyadan tüm spor dallarına ait gelişmeleri kendimize ait bir dille anlatmaya devam ediyoruz. Sporu takip ederken keyif de alacağınıza eminiz.

Usain Bolt, tripotöre fark attı

Usain Bolt, tripotörle yaptığı yarışı kazandı.
Usain Bolt, tripotörle yaptığı yarışı kazandı.

Jamaikalı eski atlet Usain Bolt, Peru'nun başkenti Lima'da düzenlenen bir gösteri yarışında taksi olarak kullanılan motorlu taşıt tripotöre fark attı.

Olimpiyatlarda 8 altın madalyası bulunan Jamaikalı eski atlet Usain Bolt, atletizmi bırakmasına rağmen performansından hiçbir şey kaybetmediğini gözler önüne serdi.

Şampiyon eski atlet, bir atletizm pistinin açılışını yapmak için gittiği Peru'nun başkenti Lima'da, taksi olarak hizmet veren motorlu araç tripotörle gösteri yarışı yaptı ve önde bitirdi.

Tüm zamanların en hızlı atleti olarak kabul edilen Jamaikalı sporcu Usain Bolt Peru'nun başkenti Lima'da katıldığı bir gösteri yarışında, triportöre büyük fark atarak yarışın kazananı oldu. 32 yaşındaki emekli atlet, yarış bitiminde kendiyle özdeşleşen sevinç hareketini de yapmayı ihmal etmedi.
Video: Kamil Çapçı

  • Usain Bolt, başarılarla dolu atletizm kariyerini noktaladıktan sonra futbola merak salmış ve Alman ekibi Borussia Dortmund'la antrenmanlara çıkmıştı. Daha sonra Avustralya temsilcisi Central Coast Mariners'la hazırlık maçına çıkan Jamaikalı sporcu bu karşılaşmada 2 gol atmış ancak kulüple sözleşme imzalamamıştı. Bolt son olarak Fransız ekibi Paris FC ile gelecek sezondan itibaren geçerli olmak üzere 2 yıllık sözleşme imzalamıştı.

İLGİLİ HABERLER