Van Persie futbolu bırakmıyor

Robin van Persie, 40 yaşına kadar futbol oynamak istediğini açıkladı.
Robin van Persie, 40 yaşına kadar futbol oynamak istediğini açıkladı.

Fenerbahçeli eski futbolcu Robin van Persie yaptığı açıklamada, "Futbolu bırakamayacak kadar sevdalıyım. 40 yaşına kadar oynamak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'de bir dönem forma giyen Hollandalı futbolcu Robin van Persie, en az bir yıl daha futbol oynamaya devam edeceğini açıkladı.

Kariyeriyle ilgili Hollanda basınına açıklamada bulunan 34 yaşındaki Van Persie, "Futbolu bırakamayacak kadar sevdalıyım. Devam edeceğim." dedi.

Sakatlıktan ve fiziki yorgunluktan dolayı bir süre önce futbolu bırakmayı düşündüğünü belirten Hollandalı yıldız, şunları söyledi:

  • "Vücudumda gerileme olduğunda moralim bozuluyordu. Hollanda Kupası finalinde oynayabilmek için çok zorlandım ve büyük mücadele verdim."

"40 YAŞINDA KADAR FUTBOL OYNAMAK İSTİYORUM"

Final maçı sonrası eşi, teknik direktörü ve kulüp yönetimiyle yaptığı görüşmelerin iyi geçtiğini aktaran Van Persie, sözlerine şöyle devam etti:

  • "Futbolu bırakmayı düşünmek beni ürkütüyordu. Her hafta dolu bir statta futbol oynamak istediğimin farkına vararak devam etme kararı aldım. Anlaşılan daha bırakma aşamasına gelmemişim. Dileğim 40 yaşına kadar futbol oynamak."

🏆🤩

Robin van Persie (@robinvanpersie)'in paylaştığı bir gönderi ()