Van Persie'den maç sonu şaşırtan açıklama: 3-0'dan sonra 5-6 olmaması için çalıştık

Robin van Persie, "Skoru 3-0 yapan golden sonra sonuç almak zorlaştı. 3-0'dan sonra da 5-6 olmaması için dikkat etmeniz gerekiyor. Biz de bunu yaptık" dedi.

Eski takımı Manchester United karşısında Fenerbahçe'nin tek golünü atan Robin van Persie, ağları havlandırmasının ardından İngiliz ekibinin taraftarları tarafından ayakta alkışlandı.

- Bu galibiyeti hak ettiler


Karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada Manchester United tarftarlarının bu jestinden bahseden van Persie "Çok özel bir akşamdı benim için. Çünkü beni onore ettiler, ayakta alışladılar. Rakibinize gol attıktan sonra böyle tepkiler almak, pek rastlanan bir durum değil. Fakat bu durum, biraz da maç içindeki skordan da kaynaklandı. Genel anlamda çok iyi bir takıma karşı oynadık. Bu galibiyeti hak ettiler" dedi.

- 3-0'dan sonra da 5-6 olmaması için dikkat etmeniz gerekiyor. Biz de bunu yaptık


Robin van Persie ayrıca skor 3-0 olduktan sonra 5 veya 6. golü yememek için çabaladıklarını da belirtti. Hollandalı futbolcu "İlk 30 dakika bizim için iyi gidiyordu. Biraz daha iyi savunma yapıyorduk; Manchester United fazla pozisyon üretemedi. Sakin bir 30 dakikaydı; 'fena değildi' diyebiliriz. Sonra 3-4 dakikada iki penaltıyla skor 2-0 oldu. Hala başa çıkabilirdik ama skoru 3-0 yapan golden sonra sonuç almak zorlaştı. 3-0'dan sonra da 5-6 olmaması için dikkat etmeniz gerekiyor. Biz de bunu yaptık. Çok da fazla şikayet edemeyiz; Manchester United iyi olan taraftı" ifadesini kullandı.