“VAR olsaydı Galatasaray’ı yenerdik”

“VAR olsaydı Galatasaray’ı yenerdik”
“VAR olsaydı Galatasaray’ı yenerdik”

Fenerbahçe’nin yetenekli futbolcusu Vincent Janssen, Galatasaray derbisinde hakem hatalarının ön plana çıktığını vurguladı ve “Video yardımcı hakem sistemi olsaydı sahadan galip ayrılırdık” dedi.

Sezon başında Fenerbahçe’ye imza atan Vincent Janssen önemli açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Dergisi’nin aralık sayısına konuşan Janssen, kısa sürede takıma uyum sağladığını söyledi.

“İyi ki geldim”

Vincent Janssen'den mutlusu yok.
Vincent Janssen'den mutlusu yok.

Fenerbahçe’ye geldiği için kendini şanslı hissettiğini belirten Janssen, “Fenerbahçe’ye gol ve asistler ile katkıda bulunarak önemli bir oyuncu olup pek çok maçta görev almak istiyorum çünkü bir forvet oyuncusunun bunu yapması gerekir. Burada olduğum için çok mutluyum çünkü burası büyük bir aile. Herkes birbirine karşı çok iyi, birbirine yardım ediyor. Sahada iyi sonuçlar almak için her şey mevcut” dedi.

Derbi atmosferinden etkilendiğinin altını çizen yetenekli futbolcu, “Takımlar arasında gerçekten güzel bir rekabet var. Çok fazla iyi oyuncu var. Bu Ligin bana çok şey katacağını düşünüyorum. Derbilere gelirsek; evimizde oynadığımız Beşiktaş maçı inanılmazdı, çok güzeldi. Taraftarların yarattığı atmosfer tek kelimeyle çılgıncaydı. Hayatımda ilk defa böyle bir tecrübe yaşadım, hayatım boyunca unutmayacağım. Böyle maçlarda bir de kazanıp gol attığınız zaman, kolay kolay unutamazsınız. Galatasaray deplasman maçında da atmosfer iyiydi. Deplasmana gelen taraftarlarımız bir dakika bile susmadılar. Onları duyabiliyorduk. Bize iyi bir maç çıkartmamız için destek verdiler” diye konuştu.

“VAR olsaydı”

Video yardımcı hakem sisteminin önemini vurgulayan Janssen, “Video yardımcı hakem sistemi ile hiçbir maça çıkmadım ama adil oyun önemli bir şey ve herkes adil oyun ister. Belki de bu sistem olsaydı; Galatasaray maçını kazanmış olurduk.

“Sonuna kadar savaşacağız”

Yetenekli futbolcu, sezonu şampiyon olarak tamamlayacaklarını söyledi.
Yetenekli futbolcu, sezonu şampiyon olarak tamamlayacaklarını söyledi.

Janssen takımın bir yükselişte olduğunu belirten Janssen, “Her gün çok çalışıyoruz. Bence bu gelişim adına çok önemli çünkü her gün daha da iyi bir takım oluyoruz. Her gün ne için savaştığımızı daha da iyi biliyoruz. Tabii ki şimdiye kadarki sonuçlardan memnun değiliz ama kendimize güvenip bunu değiştireceğiz. Nitekim; D.G Sivasspor maçındaki kazanma arzumuz ve galibiyetimiz, bunun başlangıcı oldu diyebiliriz. Kulüp ve taraftarlar için savaşacağız ve sene sonunda bunun karşılığını vereceğiz” dedi.