Yıldız isme dünya servet akıttılar! Futbolcunun hayatı yalan çıktı

​Yıldız isme dünya servet akıttılar! Futbolcunun hayatı yalan çıktı
​Yıldız isme dünya servet akıttılar! Futbolcunun hayatı yalan çıktı

Litvanya ekibi FK Panevezys internet kurbanı oldu. İnternetteki bilgilere inanan kulüp yetkilileri Barkley Miguel Panzo'yu transfer etti. Ancak Panzo'nun hayatı yalan çıktı.

Görülmemiş bir olay Litvanya Ligi ekibi FK Panevezys'ın başına geldi. Ukrayna ekibini sahte profil perişan etti.

İnternette araştırdılar

Skor'da yer alan haberde; Litvanya Ligi takımlarından FK Panevezys, Barkley Miguel Panzo isimli futbolcuyu transfer listesine aldı. Futbolcu hakkında detaylı araştırma yapmak isteyen transfer komitesi, büyük bir yanlış yaparak internete başvurdu.

Girişimleri hızlandırdı

Futbolcunun transfer geçmişi tamamen yalan çıktı.
Futbolcunun transfer geçmişi tamamen yalan çıktı.

Panzo’nun Instagram hesabını ve Wikipedia’daki profilini okuyan FK Panevezys kulübü, hemen transfer girişimlerini hızlandırdı. Çünkü yazılanlar, Panzo’nun takım için yıldız bir futbolcu olduğunu gösteriyordu. Panzo’yu ikna eden FK Panevezys yönetimi, yıldız sandıkları futbolcuya şaşalı bir imza töreni de düzenledi. Ancak Panzo hakkında internette yazılanlar, futbolcu olması dışında, tamamen yalan ve sahteydi.

36 maç 45 gol

İnternette Panzo hakkında yazılan yalan bilgiler arasında Angola Milli Takımı forması giymesi, 2010-2012 yılları arasında oynadığı İngiliz ekibi QPR’da çıktığı 36 maçta 45 gole imza atması yer alıyor. Ancak bu bilgilerin tamamı uydurma… Panzo ne Angola Milli Takımı’nda forma giymiş ne de İngiltere’de top koşturmuştu. Fransa’da amatör bir takımda oynadıktan sonra İsveç’in yolunu tutmuş, Oskarshamn ve Syrianska takımlarının formasını giymişti. Üstelik 25 yaşındaki futbolcu, İsveç’te gittiği takımlarda ilk 11’e girmekte zorlanmıştı.

Litvanya ekibinin, er ya da geç öğreneceği gerçek sonrasında nasıl bir tepki vereceği merak konusu…