Yusuf Yazıcı Avrupa'ya göz kırptı: Ne olur bilemeyiz, yaşayıp göreceğiz

Yusuf Yazıcı
Yusuf Yazıcı

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Slovenya'da kampa devam eden Trabzonspor'da, Yusuf Yazıcı antrenman öncesinde önemli değerlendirmelerde bulundu. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan genç oyuncu, takım içindeki havaya, performansına ve çıkan transfer haberlerine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Avrupa'dan gelen tekliflerle ilgili konuşan Yusuf, bu durumdan memnun olduğunu ve ileride neler olacağını bilemeyeceğini dile getirdi.

Yusuf Yazıcı, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Slovenya'nın Kranjska Gora kentinde kamp yapan bordo mavili takımın antrenmanı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"GELECEĞİ KİMSE BİLEMEZ"

Yusuf Yazıcı, futbol yaşantısında ileride ne olacağını bilmediğini kaydederek, şu ifadeleri kullandı:

  • "Her zaman belirttiğim bir söz var. Ben her zaman içinde olduğum sürece odaklanmış durumdayım. Şu anda sezon başı kampındayız. En iyi seviyeye nasıl ulaşabilirim, buna odaklanmış durumdayım. Geleceği kimse bilemez ama yaşayıp göreceğiz."

Genç futbolcu, Trabzonlu oyuncuların eleştirilmesine ilişkin olarak, şu değerlendirme de bulundu:

  • "Bir söz vardır, insan sevdiğini eleştirir. Trabzonspor taraftarı bizi daha çok sevdiği için daha çok eleştiriyor. Yabancı futbolcular buraya deplasmana geldikleri için onları biraz daha koruyorlar. Bizi biraz daha eleştiriyorlar ama bu çok normal."

"KENDİME DAHA ÇOK GÜVENİYORUM"

Yusuf Yazıcı, aldığı ücretin düşük olduğuna yönelik bir soru üzerine, şu açıklamayı yaptı:

  • "Finansal konuları benim konuşmam doğru olmaz. Başkanımız var, yöneticilerimiz var. Bunların daha hakim olduğu konular. Ancak illaki bir görüşme yapacağız."

Tecrübenin yaşanılarak ilerlediğini aktaran bordo mavili futbolcu, şunları kaydetti:

  • "Ben de geçen yıla göre kendime daha çok güveniyorum. Tabii ki de bu yıl çok daha iyi bir Yusuf göstereceğimi düşünüyorum. Futbol yeteneği ile başarı gelmiyor. Kendimi diğer alanlarda da geliştiriyorum. İngilizce öğreniyorum. Futbolcunun kendisini geliştirmesi gerekiyor, yoksa aynı yerde kalıyor. Hedeflerim ve amaçlarım var. Bu doğrultuda kendimi geliştirmem gerekiyor."

AVRUPA'DAN GELEN TEKLİFLER

Yusuf Yazıcı, Avrupa'dan kendisine gelen transfer tekliflerine ilişkin, şunları söyledi:

  • "Tabii ki gurur verici bir olay. İnsanların ilgisi beni mutlu ediyor. Ancak ihtimaller üzerinden konuşmayı çok sevmiyorum. Ne olur bilemeyiz, yaşayıp göreceğiz."

Yeni sezonda Trabzonspor'un hedefleriyle ilgili Yusuf Yazıcı, şu şekilde sözlerine devam etti:

  • "Trabzonspor her zaman hedefe oynayan bir takım. Büyük bir camiada bulunuyoruz. Trabzonspor her zaman en üstlere oynar. Biraz daha eksikliklerimiz var, bunları kapattıktan sonra en yukarılara oynayacağımızı düşünüyorum."

Sayı🚀

Yusuf Yazıcı (@yusufyazicii97)'in paylaştığı bir gönderi ()