Bakanlık fahiş fiyatlara karşı uyardı: İhbar edin

HABER MASASI GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Ticaret Bakanlığı koronavirüsün Türkiye’de görülmesinin ardından Twitter hesabından açıklama yaptı. Bakanlık, fahiş fiyata maske ve dezenfekte malzemesi satanların ihbar edilmesini istedi.

Bakanlık koronavirüsün ardından fahiş fiyatlarla satılabilecek dezenfektan ürünler için uyarıda bulundu. Fahiş fiyatlarla karşılaşan vatandaşların mobil uygulama üzerinden şikayetlerini bildirmelerini söyledi.

HFA uygulamsasıyla şikayetler iletilebilir

Ticaret Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklama şöyle: “Özellikle hijyen ürünlerinde fahiş fiyat artışlarıyla karşılaşan tüm vatandaşlarımız; HFA-bildirim uygulamasından şikayetlerini anlık olarak iletebilir.”

9 firmaya para cezası verilmişti

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, koronavirüs salgını ile birlikte bazı sağlık cihazlarının ve tıbbi ekipmanların fiyatlarının fahiş artışları yönünde şikayetler geldiğini belirterek "9 firma haksız fiyat artışı nedeniyle idari para cezasına çarptırıldı" demişti.

Bakan Kasapoğlu açıkladı: Koronavirüs nedeniyle maçlar iptal edilmeyecek
Spor

İran'dan 'koronavirüs ilacını bulduk' iddiası: '3 haftaya piyasaya sürebiliriz'
Jurnal.ist

Pegasus Havalimanı'nda korona virüs önlemleri
Pegasus Hava Yolları, tüm dünyada tedirginliğe neden olan koronavirüs karşı aldığı önlemleri açıkladı. Pegasus uçakları periyodik olarak sıklığı artırılmış şekilde ve uluslararası standartlarda, dezenfeksiyon yapılıyor. Ayrıca uçaklarda Pegasus kabin ekipleri ve misafirler için koruyucu maskeler de hazır bulunduruluyor.