Doğalgaz ve elektrik faturaları ertelenecek mi? Doğalgaz ve elektrik kesilecek mi?

HABER MASASI GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomide ve sosyal yaşamda birçok tedbir alındı. Vatandaşların merak ettiği konuların başında ise 'Doğalgaz elektrik faturaları ertelenecek mi?', 'Doğalgaz ve elektrik kesilecek mi?' soruları geliyor. Konu hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Faturaların ertelenmesi konumuz olabilir ama doğalgaz ve elektriğin kapanması gibi bir şeyin içerisine girmeyelim. Devlet sosyal bir devlettir. Bu konuda kararlı olacağız" dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok tedbir alındı. Bu sürecin sağlık kadar ekonomik yönleri de merak ediliyor. Vatandaşlar, 'Doğalgaz elektrik faturaları ertelenebilir mi?', 'Faturasını ödeyemeyenlerin elektriği suyu doğalgazı kesilecek mi?' sorularının cevaplarını araştırıyor. Konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli bir açıklama yaptı. İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine üyeleriyle görüntülü toplantı gerçekleştirdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Twitter hesabından bir video paylaşıldı. Videoda Erdoğan'ın kabine üyeleri ile görüntülü toplantı gerçekleştirdiği anlar yer aldı. Erdoğan merakla beklenen soruların yanıtlarını bu video ile verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sırasıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştü.


Doğalgaz ve elektrik kesilecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından bir video yayınladı. Söz konusu videoda merak edilen konulara cevap verildi.

Doğalgaz ve elektrik faturaları hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Erdoğan, "(Doğalgaz ve elektriğin kapanması) Biz daha zor günler yaşadık böyle bir şeye girmedik. Sosyal devlette de böyle bir adım atılamaz" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Okulların tatili uzayacak mı?' sorusuna yanıt
Jurnal.ist