İranlılar koronavirüsle mücadele için alkole başvurdu, onlarca kişi hayatını kaybetti

HABER MASASI AA 1 DAKİKADA OKUNUR

İran'da bazı vatandaşlar alkolün yeni tip koronavirüse iyi geldiği söylentisine inanarak içkiye yönelmeye başladı. Sahte içki tüketen 73 kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi. Olayla ilgili soruşturma yürütülüyor.

İran'ın Huzistan, Elburz ve Mazenderan eyaletlerinde son bir haftada sahte içki nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 73'e yükseldi.

İran resmi ajansı IRNA'ya konuşan Ahvaz Cundişapur Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sözcüsü Ali İhsanpur, Huzistan eyaletinde 6 Mart'tan bu yana sahte içki tüketen 500'ü aşkın kişinin zehirlenerek hastanelere başvurduğunu açıkladı.

İhsanpur, "Huzistan eyaletinde alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 46'ya yükseldi." dedi.

Elburz'da 15, Mazenderan eyaletinde de 12 kişinin sahte içki nedeniyle öldüğü açıklanmıştı. Böylece toplam 73 kişi sahte içki nedeniyle yaşamını yitirdi.

Ahvaz Başsavcı Vekili Ali Beyranvend, sahte içki soruşturmasıyla ilgili 17 kişinin gözaltına alındığını duyurmuştu.

Kerec Başsavcı Vekili Muhammed Ağayari ise daha önce yaptığı açıklamada, bazı vatandaşların "alkolün yeni tip koronavirüse iyi geldiği" söylentileri üzerine sahte olduğu belirlenen içkileri tükettiğini bildirmişti.

Koronavirüse dair her tüm detaylar bu videoda 😷
Bulaştırıcılığı gripten daha az, öldürücülüğü ise fazla 🍏Stok yapmanıza gerek yok, her şey yeterince var 🚍Mümkünse toplu taşımayı çok fazla kullanmayın 💸Parayla temastan kaçının 🍳Beslenmeye dikkat edin, aç kalmayın Koronavirüsün tüm detaylarını Prof. Dr. Muhammed Akkoyunlu anlattı!

Evde el dezenfektanı nasıl yapılır?
Lügat

Koronavirüs testi kime yapılır?
Jurnal.ist