Kapalıçarşı koronavirüs önlemleri kapsamında kapatıldı

HABER MASASI GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Kapalıçarşı koronavirüs önlemleri kapsamında geçici olarak kapatıldı. Serbest piyasada döviz ve altın alışverişi yapılmıyor.

Çin'de ortaya çıkan ve Türkiye'de de görülen yeni tip koronavirüs salgını altın piyasasının kalbi Kapalıçarşı'yı da vurdu. Kapalıçarşı, koronavirüs önlemleri kapsamında kapatıldı.

Kapalıçarşı bugün itibariyle kapatıldı
Koronavirüsün ülkemizde hızla yayılmasıyla birçok iş yeri yaklaşık bir hafta önce kepenk indirmişti. İstanbul'un en işlek alışveriş merkezlerinden biri olan Kapalıçarşı'da bugün itibariyle kapandı. İçeride bulunan birçok iş yeri bir hafta öncesinden güvenlik için dükkanlarını kapatmıştı. Bugün itibariyle Kılıççılar ve Mercan haricinde çarşının bütün kısımları kapatıldı.

Ziyaretçi sayısı azalmıştı

Koronavirüs, İstanbul'da yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerin başında gelen Kapalıçarşı'yı da vurdu. Turist sayısında ciddi bir düşüş gözlenen Kapalıçarşı'da turist sayısının azaldığı ifade edilmişti.

Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kurtulmuş, Tarihi Yarımada'ya gelen turist sayısının da azaldığını belirtmiş, "Salgın nedeniyle son 3 günde Kapalıçarşı’ya gelen ziyaretçi sayısında yüzde 20 azalma var. Bu konuda esnafımızdan ‘dükkânımızı açmayalım’ şeklinde teklifler de geliyor. Verilecek talimatlara uyarız. Kapalıçarşı’yı geçici olarak kapatmayı düşünebiliriz" diye konuşmuştu.

Çin'den büyük ihmal: Koronavirüs nasıl yayıldı, nasıl hatalar yapıldı?
Jurnal.ist

Google'da koronavirüs etkisi: Türkiye en çok neyi araştırdı?
Jurnal.ist