Koronavirüs krizi büyüyor: Bir ülkeye daha sıçradı

HABER MASASI AA 1 DAKİKADA OKUNUR

Koronavirüs krizi dünyaya yayılıyor. Almanya'da ilk kez, Çin'in Wuhan şehrinden yayılan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) vakasına rastlandı.

Almanya'nın Bavyera eyaletinde Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Starnberg bölgesindeki bir kişiye yeni tip corona virüs bulaştı.

Karantinaya alındı

Eyaletin Sağlık ve Gıda Dairesinde oluşturan 'enfeksiyon çalışma grubu', bu kişinin hastanede iyi durumda olduğu, karantinaya alındığı ve izlendiği bilgisini paylaştı.

Hastanın yakın temas halindeki kişilerin kapsamlı aydınlatıldığı ve olası belirtiler, hijyen önlemleri ve hangi yollarla virüsün bulaşacağına ilişkin bilgiler verildiği aktarılan açıklamada, şu an için Bavyera eyaletindekilere yeni tip koronavirüsün bulaşma riskinin düşük olarak görüldüğü kaydedildi.

  • İlk olarak 12 Aralık'ta Wuhan'da tespit edilen yeni tip corona virüs (2019-nVoC) salgını nedeniyle Çin genelinde can kaybı 106'ya, virüsün bulaştığı kişi sayısı 4 bin 515'e yükselmişti.

Çin'den alışverişe uzman yorumu: Siparişleri iptal edin
Jurnal.ist

Çin'deki gizemli virüs hızla yayılıyor: Kanada'ya sıçradı
Jurnal.ist

Korona virüsü nasıl ortaya çıktı?
Çin'de sadece birkaç hafta içerisinde binlerce kişiyi etkileyen ve ölümlere yol açan virüs, insandan insana bulaşıyor. Çinli yetkililer, Wuhan kentinde başlayıp ülkenin büyük kentlerine yayılan salgını kontrol altına almaya çalışıyor