Apple Madalyonu Kısım I: Nereden nereye?

GZT.com olarak 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaşan ilk şirket olan Apple'ın başarı serüvenini iki kısım halinde yayınlıyoruz. İşte karşınızda Apple Madalyonu Kısım I!

FERHAT AYDIN , YUNUS EMRE ŞAHİN , NAZİF MENTEŞ GZT DAKİKADA-OKUNUR
Tüm hikayeleri görmek zorunda değilsiniz: Instagram Stories nasıl kapatılır?

Kendini sürekli güncelleyen Instagram'ın son dönemlerdeki en sevilen özelliği şüphesiz 'Stories' oldu. Ancak üst tarafta çok fazla hikaye olduğu için bazen önemli hikayeleri göremediğimiz oluyor. İşte görmek istemediğiniz kişilerin hikayelerini kapatabileceğiniz yöntem...

BEĞEN
Instagram Stories özelliği ilk çıktığı zamanlarda Snapchat'in etkinliğinin azalacağı söylenmişti ki öyle de oldu. Kullanıcıların bazıları paylaşacakları fotoğraf veya kısa videoları iki farklı yerden atmaktan vazgeçti. Çünkü Snapchatteki kişiler Instagram'a göre sayı olarak daha azdı.

Ancak ortaya bir problem çıktı. Herkesin hikaye paylaşmaya başlaması, uygulamanın üst kısmını yuvarlak kırmızı halkalarla doldurdu. Bu çoğu kullanıcı tarafından hoş karşılanmadı. Herkesin hikayesini açmak istememe ve bazı kullanıcıların sürekli paylaşım yapması kimi kullanıcıları rahatsız etti.
0. Buna mecbur değiliz! Hikayesini görmek istemediğiniz kişiniz üzerine basılı tuttuğunuz da alttaki gibi 2 seçenek gelecek. Kişinin hikayesini gizleye tıklayarak artık hiçbir hikayeyi görmüyoruz.
 Buna mecbur değiliz! Hikayesini görmek istemediğiniz kişiniz üzerine basılı tuttuğunuz da alttaki gibi 2 seçenek gelecek. Kişinin hikayesini gizleye tıklayarak artık hiçbir hikayeyi görmüyoruz.
0. Keşfet sayfasındaki hikayeleri bu şekilde kapatmanın mümkün olmadığını ayrıca belirtelim. Bu kısım Instagram'ın kendi algoritması içinde gerçekleşiyor.
Keşfet sayfasındaki hikayeleri bu şekilde kapatmanın mümkün olmadığını ayrıca belirtelim. Bu kısım Instagram'ın kendi algoritması içinde gerçekleşiyor.
0. Eğer hikayesini gizlediğimiz kişileri yeniden görünür yapmak istersek aynı şekilde profil fotosu olan yuvarlağa basılı tutuyoruz. Altta gelen seçenek 'görünür yap' ile bu işlemi halledebiliyoruz.
Eğer hikayesini gizlediğimiz kişileri yeniden görünür yapmak istersek aynı şekilde profil fotosu olan yuvarlağa basılı tutuyoruz. Altta gelen seçenek 'görünür yap' ile bu işlemi halledebiliyoruz.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
H HABER MERKEZİ Pirimedya

GZT Haber Merkezi'nden çıkan tüm içeriklerde olduğu gibi burada da 'GZT bakış açısı' hakim... Son dakika ise en hızlı, merak edilen ise en anlaşılır, dolu dolu bir konu ise en doyurucu şekilde takipçilerimize sunuyoruz. Yine de soru işareti kaldı ise iletisim@gzt.com'a mail atmanız, sosyal medya hesaplarımızdan bize mesaj göndermeniz yeterli.

BEĞEN
YUKARİ-DONUN

veri-politikasi-aciklama veri-politikamizi inceleyebilirsiniz