Calatrava’dan dikkat çeken tren istasyonu yapısı

Calatrava’dan dikkat çeken tren istasyonu yapısı

Calatrava'dan dikkat çeken tren istasyonu yapısı..


Reggio Emilia AV Mediopadana Tren İstasyonu, İtalya'nın Emilia Romagna bölgesinde bulunuyor. Santiago Calatrava imzalı istasyon, 2002-2007 yılları arasında tasarlanıyor ve 2013'te tamamlanıyor.


A1 'Autostrada del Sole' otobanında bulunan ve bir kent simgesi olarak algılanması istenen Mediopadana Tren İstasyonu, var olan viyadük ve hızlı tren yolu sınırlamaları ile tasarlanıyor. Modüller yaklaşık 1 metre aralıklarla yerleştirilerek toplam 483 metre uzunluğunda bir örtü strüktürü oluşturuluyor.


Modüllerin kademeli yerleştirilmiş yapısıyla istasyon, sinüs eğrisi şeklinde bir görünüm ve plan düzlemine sahip oluyor. Zemin kot, dükkanlar ve bölge içi işleyen trenlere erişimi sağlarken üst kot; hızlı trene hizmet ediyor.


__
Calatrava's remarkable train station structure


Reggio Emilia AV Mediopadana Train Station is located in the Emilia Romagna region of Italy. Designed by Santiago Calatrava, the station was designed between 2002-2007 and completed in 2013.


Located on the A1 'Autostrada del Sole' highway and intended to be perceived as a city symbol, Mediopadana Train Station is designed with the limitations of the existing viaduct and high-speed railway. The modules are spaced approximately 1 meter apart, creating a total cover structure of 483 meters in length.


With the staggered structure of the modules, the station has a sine curve shaped appearance and plan plane. The ground level provides access to shops and trains running within the region, while the upper level serves the high-speed train.
Photos by: @anita_berghoef @archiartmark @fabri_fabri68 @vale_donati