Derrick Adams'ın geometrik renkli suret blokları 😍

Derrick Adams'ın geometrik renkli suret blokları 😍

📌 Derrick Adams, eleştirel beğeni toplayan resim, kolaj, heykel, performans, video çalışmaları ve ses enstalasyonlarını kapsayan New York'da yaşayan bir sanatçı. Multidisipliner pratiği, bireylerin ideallerinin, özlemlerinin ve kişiliklerinin belirli nesnelere, renklere, dokulara, sembollere ve ideolojilere bağlanma biçimleriyle ilgileniyor. Çalışmaları, popüler kültürün benlik imajının oluşumu üzerindeki etkisini araştırması sonucu ortaya çıkıyor. Adams ayrıca Afro-Amerikan deneyimlerinin sanat tarihi, Amerikan ikonografisi ve tüketimcilikle nasıl kesiştiğine dair sorulara derinlemesine dalmış durumda.

🌈2.44 metreden daha uzun olan akrilik ve grafit eserler, doğrudan bakışlarla, yüzleri farklı cilt tonlarıyla haritalanmış, yuvarlak göz kapakları ve dudaklarla makyaj astarlı büstler üzerinde merkezleniyor. Gökkuşağı çizgili ayrıntılı peruklar ve soluk ombre, Adams'ın Brooklyn semtindeki salonlardan ve mağazalardan ilham aldığını gösteriyor.

Sanatçı, çalışmalarını şöyle anlatıyor: ''Sanatçıların Siyah kültürünü kutlayan işler yapmasının her zamankinden daha önemli olduğunu hissediyorum. Siyah bir adam olarak, günlük olarak travma ve baskıya karşı savunmasızlığımın ve duyarlılığımın farkındayım. Kişisel olarak sanatta bunun hatırlatılmasına ihtiyacım yok. Bunun yerine Siyah normalliğini vurgulamayı seçiyorum.


📸:Derrick Adams