15 adımda göbeğinizdeki yağlardan kurtulma fırsatı

Beslenmenize ve uyku düzeninize dikkat ederseniz, çok kısa zamanda göbeğinizdeki fazla yağlardan kurtulma şansınız artar.
Beslenmenize ve uyku düzeninize dikkat ederseniz, çok kısa zamanda göbeğinizdeki fazla yağlardan kurtulma şansınız artar.

Sağlıklı, dinç ve fit görünmek neredeyse herkesin kurduğu bir hayal; ancak bunun hayat boyu bir hayal olarak kalmaması da sizin elinizde. Sizin için, kısa zamanda göbeğinizdeki yağlardan kurtulmanın formülünü açıklıyoruz.

İç organlar midenin korunması için gerekli olan göbek yağı, miktarı fazla olunca can sıkıcı bir görüntüye sahip olabiliyor. Hem sağlık hem görünüm açısından olumsuz sonuçlar doğuran göbek yağını eritmenin diğer bölgeleri inceltmekten çok daha zor olduğu yadsınamaz bir geçek.

 • Göbek bölgesinde depolanan yağların fazla olması, diyabet ve kalp hastalıklarına davetiye çıkarır.

Göbeğinizdeki yağlardan kurtulup sağlıklı ve fit bir görünüme kavuşmanız için 15 önerimiz var.

Katı besinlere dikkat!

                  Sindirim sisteminizin düzenli çalışması açısından yemeklerden sonra, bir sonraki öğüne kadar asla katı şeyler tüketmeyin.
Katı besinlere dikkat! Sindirim sisteminizin düzenli çalışması açısından yemeklerden sonra, bir sonraki öğüne kadar asla katı şeyler tüketmeyin.
Meyve konusunda dikkatli olun

                  Sağlık deposu sanılan meyveler, aynı zamanda şeker deposu. Fazla miktarda şeker içerdiğinden vücuda zarar veren meyve tüketimine mutlaka özen gösterin. Ölçülü ve seçici davranın.
Meyve konusunda dikkatli olun Sağlık deposu sanılan meyveler, aynı zamanda şeker deposu. Fazla miktarda şeker içerdiğinden vücuda zarar veren meyve tüketimine mutlaka özen gösterin. Ölçülü ve seçici davranın.
Geç saatte acıkanlara öneri

                  Akşam yemeği yemenize rağmen acıktıysanız, abur cubur yerine yemekten en az 1 saat sonra hafif bir şeyler tüketebilirsiniz.
Geç saatte acıkanlara öneri Akşam yemeği yemenize rağmen acıktıysanız, abur cubur yerine yemekten en az 1 saat sonra hafif bir şeyler tüketebilirsiniz.
Yemek esnasında içecek tercihinizde dikkatli olun 

                  Yemek yerken asitli, şekerli içecekler yerine ayran, su ve benzeri sağlıklı içecekler tercih edin.
Yemek esnasında içecek tercihinizde dikkatli olun Yemek yerken asitli, şekerli içecekler yerine ayran, su ve benzeri sağlıklı içecekler tercih edin.
Ekmek yerine ceviz 

                  Ekmeksiz doyamam diyenlere; yemeğin yanında yoğurt, badem fındık ve ceviz tüketmek karnınızı doyuracaktır.
Ekmek yerine ceviz Ekmeksiz doyamam diyenlere; yemeğin yanında yoğurt, badem fındık ve ceviz tüketmek karnınızı doyuracaktır.
Çeşitli, ölçülü yiyin

                  Yalnızca bir yemeğe odaklanmayın; aynı anda sebze, et ve zeytinyağlı besinler tüketin. Ölçülü olmaya özen gösterin.
Çeşitli, ölçülü yiyin Yalnızca bir yemeğe odaklanmayın; aynı anda sebze, et ve zeytinyağlı besinler tüketin. Ölçülü olmaya özen gösterin.
Makarna, ekmek, pirinç!

                  Karbonhidratlar, sağlıklı beslenme açısından oldukça gerekli; ancak miktarı her şeyi değiştirebiliyor. Yalnızca aşırıya kaçmadığınız sürece tüketebilirsiniz.
Makarna, ekmek, pirinç! Karbonhidratlar, sağlıklı beslenme açısından oldukça gerekli; ancak miktarı her şeyi değiştirebiliyor. Yalnızca aşırıya kaçmadığınız sürece tüketebilirsiniz.
Yemekten 2 saat sonra 

                  Maden suyu yemekten yaklaşık 2 saat sonra, rahatlıkla tüketilebilir.
Yemekten 2 saat sonra Maden suyu yemekten yaklaşık 2 saat sonra, rahatlıkla tüketilebilir.
Öğlen yemeği tercihi

                  Özellikle öğlen yemeğinde et ve sebzeyi bir arada tüketmeye özen gösterin.
Öğlen yemeği tercihi Özellikle öğlen yemeğinde et ve sebzeyi bir arada tüketmeye özen gösterin.
Sıralamayı değiştirin

                  Türk kültüründe çorba yemeğin başında içilse de, siz artık bu sıradanlığı unutun. Sindirimi kolaylaştırmak adına çorbayı yemeğin sonuna bırakın.
Sıralamayı değiştirin Türk kültüründe çorba yemeğin başında içilse de, siz artık bu sıradanlığı unutun. Sindirimi kolaylaştırmak adına çorbayı yemeğin sonuna bırakın.
Çay bağımlılarına "su" önerisi

                  Çaydan vazgeçemiyorsanız, aralarında mutlaka su tüketin.
Çay bağımlılarına "su" önerisi Çaydan vazgeçemiyorsanız, aralarında mutlaka su tüketin.
Kahve ve çay tüketiminde ölçülü davranın 

                  Özellikle masa başı çalışanlar gün içinde fincanlar dolusu çay ve kahve tüketiyor. Sağlığı olumsuz etkileyen bu tüketim konusunda dikkatli davranmalısınız.
Kahve ve çay tüketiminde ölçülü davranın Özellikle masa başı çalışanlar gün içinde fincanlar dolusu çay ve kahve tüketiyor. Sağlığı olumsuz etkileyen bu tüketim konusunda dikkatli davranmalısınız.
Şekerli içecek tüketiminde dikkatli olun 

                  İçecekler konusunda özgürsünüz; ancak şekerli ve asitli içecekler konusunda dikkatli olmalısınız.
Şekerli içecek tüketiminde dikkatli olun İçecekler konusunda özgürsünüz; ancak şekerli ve asitli içecekler konusunda dikkatli olmalısınız.
Kahvaltı ve öğle yemeği arasında yediklerinize dikkat!

                  Özellikle bu arada katı ve kalorili yiyecekler tüketmemeye özen gösterin.
Kahvaltı ve öğle yemeği arasında yediklerinize dikkat! Özellikle bu arada katı ve kalorili yiyecekler tüketmemeye özen gösterin.
Sağlıklı bir sabah kahvaltısı olmazsa olmaz

                  Sağlıklı hayatın kilit öğünü kahvaltıdır.
Sağlıklı bir sabah kahvaltısı olmazsa olmaz Sağlıklı hayatın kilit öğünü kahvaltıdır.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >