20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

15 Ekim 2019: 6 başlıkta Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberler

Türkiye'den ve dünyadan önemli gelişmeler
Türkiye'den ve dünyadan önemli gelişmeler

15 Ekim 2019 Salı günü 'Türkiye'de ve dünyada hangi gelişmeler yaşandı?' 6 başlıkta sizler için özetledik.

İçindekiler

6 başlıkta 15 Ekim 2019 Salı günü Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberleri derledik.

Münbiç bölgesindeki havanlı saldırıda 1 askerimiz şehit düştü

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Münbiç bölgesindeki havanlı saldırıda 1 askerimiz şehit düştü, 8 askerimiz de yaralandı. Bakanlık bölgedeki hedeflere anında karşılık verildiğini ve 15 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

İlginizi çekebilirMünbiç'e havanlı saldırı: 1 askerimiz şehit düştü

ABD Münbiç'ten çekildiğini duyurdu

ABD öncülüğündeki koalisyondan yapılan açıklamada, Amerikan kuvvetlerinin Münbiç'ten çıktığı açıklandı. Rusya'dan yapılan açıklamada ise, ABD askerlerinin bölgeden çıktığı ve Rus paralı askerlerinin ve Esed güçlerinin kente girdiği belirtildi.

İlginizi çekebilirABD, Münbiç'ten çekildiğini duyurdu

Volkswagen’den Türkiye’ye fabrika kararına ‘harekat’ ertelemesi geldi

Volkswagen, Türkiye’de yeni üretim tesisi kurma kararını Barış Pınarı Harekatı nedeniyle erteleme kararı aldı. Alman medyasında bu yönde çıkan iddiaları doğrulayan Volkswagen (VW) şirket sözcüsü, Volkswagen yönetiminin Barış Pınarı Harekatı'nın aldığı uluslararası tepkiler nedeniyle, Türkiye’de yeni fabrika kurma kararının resmileştirilmesinin şirketin itibarına zarar verebileceğini düşündüğünü ve bu yüzden yatırımın ertelendiğini açıkladı.

İlginizi çekebilirVolkswagen’den Türkiye’ye fabrika kararına ‘harekat’ ertelemesi

Online dizi platformu Disney+ projelerini duyurdu

Eğlence sektöründe dünyanın en büyük medya şirketi olarak kabul edilen Walt Disney, Netflix'e rakip olacak online dizi platformu Disney+'ı resmen duyurmasının ardından içerik havuzunda yer alacak yapımları Twitter üzerinden tek tek duyurdu. Birçok yeni projenin yer alacağı platformda yayınlanacak filmler arasında pek çok nostaljik film de bulunuyor.

İlginizi çekebilirDisney'den Netflix'e gözdağı: Yeni projelerini Twitter üzerinden duyurdu

Apple, Safari verilerinin Tencent'la neden paylaşıldığını açıkladı

Apple, Safari web tarayıcısındaki göz atma geçmişinin Çinli şirket Tencent ile paylaşıldığını doğruladı ve bir açıklama yaptı. Her fırsatta 'kullanıcı ve veri gizliliği' konusunda açıklamalar yapan şirket, Tencent ile verilerin neden paylaşıldığını detaylandırdı.

İlginizi çekebilirApple, Safari verilerinin Çinli şirket Tencent ile neden paylaşıldığını açıkladı

Leicester'ın Çağlar Söyüncü paylaşımı gönülleri fethetti

Milli Takımımızın Arnavutluk’u 1-0 yendiği maçın ardından asker selamı vererek Barış Pınarı Harekatı’na destek vermesi futbol dünyasında yankı uyandırmıştı. Harekatı sosyal medya paylaşımlarıyla destekleyen gurbetçi futbolculara takımları baskı uygulamış ve paylaşımlarını geri almaları için uyarıda bulunmuştu. Ama tek bir takım hariç! Leicester City, dünkü Fransa maçının ardından oyuncusu Çağlar Söyüncü’nün formasındaki Türk bayrağını öptüğü fotoğrafı paylaştı.

İlginizi çekebilirLeicester'ın Çağlar Söyüncü paylaşımı gönülleri fethetti