50 Cent 18 milyon dolar zarara uğradı

Curtis James Jackson III, sahne adıyla 50 Cent, Amerikalı rapçi, aktör ve girişimcidir.
Curtis James Jackson III, sahne adıyla 50 Cent, Amerikalı rapçi, aktör ve girişimcidir.

Ünlü rapçi 50 Cent 18 milyon dolar zarara uğradı. ABD'nin New York eyaletinde kıdemli bir polis departmanı çalışanının vurma emri verdiği iddialarıyla gündeme gelen rapçi satın aldığı 21 odalı evini sadece 3 milyona satarak büyük zarar etti.

Rap sanatçısı 50 Cent, son zamanlarda piyasada etkisiz kalmış ve maddi kazancı eskiye nazaran azalmıştı. Adını iyice unutturan ekip, şu sıralar farklı bir konuyla gündeme geldi. Daha önce de 90 milyona yakın zarar eden 50 cent bu sefer de 18 milyon parasını kaybetti.

Zarar etti

Gerçek adı Curtis James Jackson olan 43 yaşındaki rapçi ABD'nin Connecticut eyaletindeki malikaneyi eski ağır siklet dünya boks şampiyonu Mike Tyson'dan satın almıştı. Malikanede jimnastik salonı, ev sineması, havuz, kayıt stüdyosu, ve özel dekore edilmiş bir mağara da bulunuyor. Ünlü rapçi 50 Cent, 2007 yılında 18 milyon dolara (Yaklaşık 100 milyon TL) satın aldığı 21 odalı evini sadece 3 milyon dolara (Yaklaşık 18 milyon TL) satarak zarar etti.

50 Cent sürekli zarar ettiği haberleriyle gündeme geliyor.
50 Cent sürekli zarar ettiği haberleriyle gündeme geliyor.

Kadın hayranına vurmuştu

ABD'nin New York eyaletinde, kıdemli bir polis departmanı çalışanının rap şarkıcısı 50 Cent'i vurma emri verdiği öne sürülmüştü ve bu iddia için soruşturma başlatılmıştı. 50 Cent, 2017 yılında ise ABD’nin Baltimore kentinde verdiği konserde bir kadın hayranını yumruklamasıyla gündeme gelmişti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >