72 yaşındaki yaşlı adam ehliyet sınavında kopya düzeneğiyle yakalandı

Kopya çeken şahsın üzerinden çıkanlar
Kopya çeken şahsın üzerinden çıkanlar

Ankara'da ehliyet sınavına giren 72 yaşındaki Hayrettin A., kopya çekmek için gömleğine gizlediği kamera ve dışarıyla iletişim kurmasını sağlayan kulaklık ile yakalandı. Hayrettin A. ile ona yardım ettiği tespit edilen iki kişi gözaltına alındı.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, geçen hafta yapılan ehliyet sınavı için Sincan'daki e-Sınav merkezinde görevlendirildi.

Merkez çevresini kontrol eden ekipler, park halindeki bir otomobilde bulunan iki kişinin hareketlerinden şüphelendi.

Bir süre aracı uzaktan izleyen ekipler, daha sonda otomobildeki Halil İbrahim K. ve Furkan S.'yi aşağı indirdi. Kimlik sorgulamasının ardından araçta arama yapan ekipler, cımbız, SİM kart çerçevesi, Wi-fi cihazı, bir adet tuşlu telefon ve çeşitli malzemeler buldu.

Suçlarını itiraf ettiler

Sorgulanan iki şüpheli, sınavdaki Hayrettin A.'nın giydiği gömleğin içerisine düğme şeklinde görünen kamera yerleştirip, kulağına kulak içi kulaklık taktıklarını ve para karşılığında araçtan ona cevapları söylediklerini itiraf etti. Bunun üzerine iki şüpheli gözaltına alındı.

Yaşlı adam sınava üç kez girip başarısız olmuş
Yaşlı adam sınava üç kez girip başarısız olmuş

Daha önce üç kez sınava girmiş

Daha sonra sınav merkezine giren ekipler, Hayrettin A.'nın hareketlerini gözlemledi. Sınav bittikten sonra gözaltına alınan Hayrettin A.'nın üzerinde, kamera, modem ve kulak içi kulaklık ele geçirildi.

Gözaltına alınan 3 kişi, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Hayrettin A. ifadesinde, daha önce 3 kez ehliyet sınavına girdiğini ancak buna rağmen başarılı olamadığını belirterek, ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza yediği için bu yola başvurduğunu söyledi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >