ABD'de seri katil paniği: 'Tek başınıza dolaşmayın' uyarısı yapıldı

ABD'de seri katil tedirginliği yaşanıyor
ABD'de seri katil tedirginliği yaşanıyor

Bir seri katilin ABD'nin batısında bir yılda 6 kişiyi öldürdüğü tespit edildi. Katilin yakalanmasına yardımcı olanlara 125 bin dolar ödül verileceği duyuruldu. Yetkililer Kaliforniya sakinlerine geç saatlerde, tek başlarına dolaşmamaları yönünde uyarılarda bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinde seri katil alarmı verildi. Polis, Stockton kentinde, 6 kişinin öldürüldüğünü 1 kişininse yaralandığını duyurdu. Öldürülen kişilerin, gece saatlerinde hedef alındığı tespit edildi.

Temmuz ve eylül ayları arasında cinayetlerin 5'i işlendi. Geçen yıl da aynı bölgede bir kişi öldürüldü. Seri katilin son hedefi olan bir kadın ise yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Yaralanan kadın, katilin üzerinde, siyah kapüşonlu mont, koyu renkli pantolon ve cerrahi maske olduğunu söyledi.

Balistik incelemede de cinayetlerin aynı silahla işlendiği ortaya çıktı. Katil yaklaşık bir yıldır sessizdi. Polis, katilin bir yıldır neden ortada olmadığı sorusuna bir yanıt bulamadı.

Eğlenceden dönen kişileri hedef alıyor

NTV Washington Temsilcisi Hüseyin Günay, yaptığı değerlendirmede "Bir tarzı var bu seri katilin, örneğin zamanlama tarzı, genellikle gece yarısından hemen önce, 23:30 sularında veya gün ışığı doğmadan önce kurbanlarını belirliyor. Bu katilin genellikle eğlenceden dönen kişileri hedef aldığını anlatılıyor" dedi.

Yetkililer, kurbanların bazılarının evsiz olduğunu açıkladı.

Polis, katilin bu cinayetleri neden işlediğinin henüz belli olmadığını duyurdu. Kaliforniya sakinlerine de geç saatlerde, tek başlarına dolaşmamaları yönünde uyarılar yapılıyor.

Katilin yakalanmasına destek olan kişilere ise 125 bin dolar ödül verilecek.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >