Akıl almaz ölüm: Giysi kumbarasına sıkışarak can verdi

Behpasha Tamazov giysi kumbarasında hayatını kaybetti
Behpasha Tamazov giysi kumbarasında hayatını kaybetti

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde meydana gelen olayda Behpasha Tamazov giysi kumbarasından kıyafet almaya çalışırken mekanizmaya sıkıştı. Vatandaşlar hareketsiz halde kalan Tamazov'u görünce polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Ekiplerce Tamazov'un hayatını kaybettiği belirtildi.

Dün saat 23.30 sıralarında Bursa'nın Osmangazi ilçesinde meydana gelen olayda, Ukrayna uyruklu Behpasha Tamazov, ihtiyaç sahipleri için toplanan kullanılmış giysi ve ayakkabı kumbarasının içerisinden eşya almaya çalıştı.

Başı giysi kumbarasına sıkıştı

Giysi kumbarasının kapağından içeri girmeye çalışan Tamazov'un başı içeride bulunan mekanizmaya sıkıştı. Çabalarına rağmen kurtulamayan Tamazov, giysi kumbarasının üzerinde asılı kaldı.

Hayatını kaybettiği anlaşıldı

Sokaktan geçen vatandaşlar, baş kısmı giysi kumbarasının içerisinde bulunan bir kişiyi hareketsiz şekilde görünce durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye görevlileri tepki vermeyen Tamazov'u, kumbaranın alt tarafını kestikten sonra sıkıştığı yerden çıkardı. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Tamazov'un hayatını kaybettiğini belirlendi.

İtfaiye ekipleri Tamazov'u, kumbaranın alt tarafını kestikten sonra sıkıştığı yerden çıkardı.

''Havasızlıktan hayatını kaybetmiş olabilir''

Bedeninin üst kısmının giysi kumbarasını sıkışması sonucu havasızlıktan hayatını kaybetmiş olabileceği ihtimali üzerinde durulan Tamazov'un cansız bedeni, olay yeri inceleme ekipleri ve nöbetçi Cumhuriyet Savcısı'nın yaptığı incelemelerin ardından, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Öte yandan Tamazov'un, hırsızlık suçundan kaydının olduğu öğrenildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >