20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Apple Siri sonunda kelime-i şehadet de getirdi!

Apple Siri
Apple Siri

Geçtiğimiz dönemlerde birçok farklı konuda köşeye sıkıştırılan; kandil ve bayramı kutlayan Apple'ın kişisel asistanı Siri, sonunda kelime-i şehadet de getirdi.

iOS 5 ile birlikte mobil işletim sisteminin büyük bir parçası haline gelen Siri; Ekim 2012 ve sonrasında üretilen tüm iPhone ve iPad'lerde kullanıma sunulmuştu. Aradan geçen süreçte yapay zeka desteğiyle epey güçlenen kişisel asistan, şu anda bu alandaki en başarılı seçenek olarak dikkat çekiyor.

İlginizi çekebilirApple Siri tamamen yenileniyor: iOS 11 ile robotik konuşma tarih oluyor!
Apple'ın başarılı kişisel asistanı Siri, beş yılı aşkın süredir yapay zeka desteğiyle her geçen gün daha fazla yeni veri elde ederek kendini geliştiriyor.
Apple'ın başarılı kişisel asistanı Siri, beş yılı aşkın süredir yapay zeka desteğiyle her geçen gün daha fazla yeni veri elde ederek kendini geliştiriyor.

Sesli komutlar vasıtasıyla çok hızlı şekilde işlem gerçekleştirebilen sanal asistan, iOS 11 ile metin girişi özelliğini de desteklemeye başladı. Böylece Siri'yi yazı yazarak da aktif edebilmek mümkün hale geliyor.

İlginizi çekebilirHangi sanal asistan daha zeki? Google Assistant ve Siri karşı karşıya!

Geçtiğimiz dönemlerde muzip Türklerin becerisiyle kandil ve bayramları kutlayan Siri, şu anda kelime-i şehadet de getiriyor. Yeni kullanıcı lisans sözleşmesi gereği söyleneni tekrar etmeyen Siri; "web'de ara özelliği" sayesinde bu işlemi başarıyla tamamlıyor.

İLGİLİ HABERLER