Jurnal.istBarış Harekatı bölgesinden 'Mehter Marşı' yükseliyor

Barış Harekatı bölgesinden 'Mehter Marşı' yükseliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'nin kuzeyindeki terör terör unsurlarına karşı olarak Barış Pınarı Harekatı'nı başlattı. Sınır bölgesindeki Akçakale ve Ceylanpınar ilçesinde önce obüs sesleri yükseldi. Harekatın devam ettiği sırada Akçakale'de ilçe merkezindeki belediye hoparlörlerinden mehter marşı çalındığını öğrenildi.

HABER MASASI GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Barış Harekatı bölgesinden 'Mehter Marşı' yükseliyor
Arşiv: TSK'nın zırhlı unsurları günlerdir bölgede titizlikle çalışmalarını sürdürüyordu.
Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'nin kuzeyindeki terör terör unsurlarına karşı olarak Barış Pınarı Harekatı'nı başlattı. Sınır bölgesindeki Akçakale ve Ceylanpınar ilçesinde önce obüs sesleri yükseldi. Harekatın devam ettiği sırada Akçakale'de ilçe merkezindeki belediye hoparlörlerinden mehter marşı çalındığını öğrenildi.
BEĞEN

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmasının ardından Ceylanpınar ilçesinde obüs sesleri duyuluyor.

Şanlıurfa sınır ilçesi Akçakale'de mehter marşı seslerinin yükseldiği de bölgeden gelen sıcak bilgiler arasında. Bölgede bulunanlar, ilçe merkezinde yer alan belediye hoparlörlerinden mehter marşı çalındığını bildirdi.

 • Ey şanlı ordu,ey şanlı asker
 • Haydi gazanfer, umman-ı safter
 • Bir elde kalkan, bir elde hançer
 • Serhadde doğru ey şanlı asker.
 • Deryada olsa herşey muzaffer
 • Dillerde tekbir, Allahu Ekber
 • Allahu Ekber, Allahu Ekber
 • Ordumuz olsun daim muzaffer!..

BÖLGEDEN GÖRÜNTÜLER BİRAZDAN YAYINDA OLACAK...

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce, Suriye Milli Ordusu ile Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı'nın başlatılmasıyla Ceylanpınar ilçesinin karşısındaki Resulayn'ın bazı bölgelerinden dumanların yükseldiği gözlendi.

Ceylanpınar ilçesinde obüs sesleri duyulurken, Suriye sınırında savaş uçaklarının uçtuğu görülüyor.Bu arada, Ceylanpınar Belediyesi de yaptığı uyarılarla vatandaşların evlerine girmesini istedi.

'Barış Pınarı, harekat alanı anlamında tarihin en büyük sınır operasyonu'
VİDEO / 02:21
"Barış Pınarı, harekat alanı anlamında tarihin en büyük sınır operasyonu"
Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar ve İsmail Halis'in samimi sunumuyla, anlık sorulara anlık cevaplar veren interaktif program Güvenli Bölge'de gündemle ilgili tüm sorular cevabını buluyor. Programda Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin kritik başlıklar tartışıldı. Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, operasyonun ne zaman başlayacağı üzerine sorulan soruya 'Türkiye ne zaman planlamışsa o zaman başlar. En doğru an hangi ansa o zaman başlayacak. Türkiye hazırlanıyor, şartları ölçüyor. Gecikme yok' dedi.

 • Erdoğan önce emir, ardından bilgi verdi
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat'ın doğusuna harekatın başladığını resmi Twitter hesabı üzerinden açıkladı. Erdoğan, "Türk Silahlı Kuvvetleri'miz Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmıştır" dedi.
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı'ya ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i telefonla arayarak bilgi verdi. İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada Erdoğan, Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Akşener'i telefonla arayarak Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili bilgilendirdi.

0.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
BEĞEN
Korona günleri: 'Öksüren Çinli Kars'ı karıştırdı' VİDEO / 00:56

Korona günleri: 'Öksüren Çinli Kars'ı karıştırdı'

Ahmet Zarifoğlu Jurnal.ist Salı 13:04, 31.03.2020
YUKARI DÖNÜN

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.