Bozdağ, 'bedelli askerlik' için tarih verdi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, milyonlarca insanın merakla beklediği bedelli askerliğin görüşüleceği tarihi açıkladı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bozdağ: "Seçim sonuçlarına baktığımız zaman milletimiz, Cumhur İttifakı'na, Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti'ye büyük bir değer verdi." ifadelerini kullandı.

Bozdağ, "(Demirtaş) Yüzde 9'un altında oy aldı, partisi ise daha yukarıda oy aldı. Bu tabii CHP'nin milletvekilliğinde düşen oylarının önemli bir kısımının HDP'ye gittiğini gösteriyor. Rakamlar çok net ortada." değerlendirmesinde bulundu.

"FETÖ'den tutuklu olanların büyük bir çoğunluğu, belki tamamı HDP'ye oy verdi"

"Eğer CHP'den bu oylar HDP'ye akmamış olsaydı şu anda HDP barajı geçmemiş olacaktı." diyen Bozdağ, "Cezaevlerinde FETÖ'den tutuklu olanların büyük bir çoğunluğu, belki tamamı HDP'ye oy verdi." açıklamasında bulundu.

"Tek başlılığı getiriyor ama tek adamlığa izin vermiyor"

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin demokrasiyi milletin iradesiyle güvence altına alan bir sistem olduğunu belirterek, "Bu sistem tek adamlığa izin vermeyen bir sistemdir. Tek başlılığı getiriyor ama tek adamlığa izin vermiyor. Yüzde 50 artı 1'in oyunu alan biri tek adamlık yapabilir mi?" şeklinde konuştu.

Bedelli askerlik konusu

Bozdağ, "Parlamento muhtemeldir ki 1 Ekim'e kadar ara verecek. Bedelli askerlikle ilgili konu ekimden sonra gündeme gelir." diyen Bozdağ, OHAL'le ilgili olarak şunları söyledi:

  • "İrade çok açık, OHAL'in kaldırılması iradesi var ve bu iradenin çerçevesi, zamanı belirlenecek, ona göre adım atacağız."

"YSK ile AA'nın sonuçlarının örtüşmesi doğru ve güvenilir haberciliğin göstergesi"

Bozdağ, "YSK ile Anadolu Ajansının verdiği sonuçların örtüşmesi, Anadolu Ajansının doğru, dürüst ve güvenilir habercilik yaptığının göstergesidir." diyerek, "CHP'de bir hastalık var, her seçim öncesi, seçim sonuçlarını ya halka ya sandıktaki görevlilere ya YSK'ye ya da başkalarına yıkan yanlış bir yaklaşımı var. Önce bu yaklaşımı değiştirsinler." şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilirÜnal: Muharrem İnce'nin bugünkü tavrını takdir etmek lazım
İlginizi çekebilirAB'den Türkiye'deki seçimler hakkında ilk açıklama
İlginizi çekebilirBahçeli'nin Türk siyasetinin son 16 yılına damga vuran 7 hamlesi
İlginizi çekebilirMuharrem İnce TRT ekibini basın toplantısına almadı!
İlginizi çekebilirMuharrem İnce: Seçim sonuçlarını kabul ediyorum