Can Yaman ve Edis Görgülü'nün bedelli askerlik detayları ortaya çıktı

Can Yaman ve Edis
Can Yaman ve Edis

Erkenci Kuş dizisinde rol alan oyuncu Can Yaman ve şarkıcı, müzisyen Edis Görgülü'nün bedelli askerliklerini ne zaman yapacakları belli oldu.

Son dönemin iki popüler ismi Can Yaman ve Edis Görgülü'nün bedelli askerliklerini ne zaman yapacakları belli oldu.

Erkenci Kuş dizisinde rol alan Can Yaman, 2019 Haziran'da bedelli askerlik görevini yapacak. Şarkıcı ve müzisyen Edis Görgülü ise 2019 Aralık ayında birliğine teslim olacak. Edis, görevini İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı’nda tamamlayacak.

Can Yaman kimdir?

Can Yaman
Can Yaman

8 Kasım 1989 günü İstanbul'da dünyaya gelen Can Yaman İtalyan Lisesi mezunudur. Üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesi Hukuk Bölümü'nde tamamlayan Yaman'ın asıl mesleği avukatlıktır. Futbolcu ve teknik direktör Fuat Yaman'ın yeğeni olan Can Yaman'ın ailesi Yugoslav kökenlidir.

Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 1 yıllık mecburi stajını A Waterhouse Coopers adındaki dünyaca ünlü bir kurumsal firmada tamamlamıştır. Çevresinin ısrarı ile oyunculuğa adım atan Yaman, Cüneyt Sayıl‘dan oyunculuk eğitimi almıştır.

Edis Görgülü kimdir?

Edis Görgülü
Edis Görgülü

28 Kasım 1990’da doğmuştur. Türk şarkıcı ve şarkı yazarıdır. Londra’da doğdu ve İzmir’de büyüdü. Lise ve üniversite yıllarında okul eğitiminin yanı sıra müzik eğitimi de aldı. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni kazanınca İstanbul’a yerleşerek albüm hazırlamak için hemen çeşitli kişilerle iletişim kurmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Bunun üzerine oyunculuğa başladı. Dinle Sevgili (2011-12) ve Hayatımın Rolü (2012) dizilerinin oyuncu kadrosunda yer aldı. Oyunculuk yaptığı bu yıllarda, menajerinden müzisyenlik için teklif aldı.

Aralık 2014’te çıkış single’ı “Benim Ol”u yayımlayarak ün kazandı. “Benim Ol”, eleştirel başarı yakaladı ve Türkiye’de bir hit olarak MusicTopTR Resmî Listesi’nde iki numaraya kadar yükseldi. Ardından yayımladığı “Dudak” (2016) ve “Çok Çok” (2017) da single’ları da ilk single’a benzer şekilde Türkiye’de iki numara oldu. Müzik eleştirmenleri Edis’in çıkışını başarılı buldu, şarkıcı bugüne kadar Altın Kelebek Ödülleri ile Kral Türkiye Müzik Ödülleri ile dahil olmak üzere birçok ödül töreninden En İyi Çıkış Yapan Sanatçı dalında ödüller kazandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >
KAYNAK / HÜRRİYET