Demirtaş'a oy kullandığı sandıktan şoke eden sonuç

HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş
HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş

HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Ceza İnfaz Kurumunda, 87 oy alan Muharrem İnce en çok oy verilen cumhurbaşkanı adayı oldu.

Cumhurbaşkanı seçiminde 3 kişi Saadet Partisinin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na oy verdi. İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener ise tutuklulardan 37'sinin oyunu aldı.

Tutuklu bulunduğu cezaevinde Demirtaş'ı 35 kişi tercih etti. Cumhurbaşkanı seçiminde en çok oyu ise Muharrem İnce aldı. İnce'ye, bu cezaevinde 87 oy verildi.

Edirne F Tipi Cezaevi'nden HDP 94, CHP ve İYİ Parti 31'er, Saadet Partisi 2, MHP, HÜDAPAR ve Vatan Partisi de birer oy aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve AK Parti'ye bu cezaevinde oy veren tutuklu olmadı.

EDİRNE KAPALI CEZAEVİ'NDEKİ OY SAYILARI

Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda ise Muharrem İnce 117, Meral Akşener 27, Selahattin Demirtaş 26 oy aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ise 97 oy çıktı.

Bu cezaevinde AK Parti'ye 25, MHP'ye 94 oy verildi. HDP'yi 47, CHP'yi 68, İYİ Parti'yi 31 tutuklunun tercih ettiği cezaevinde, HÜDAPAR ve Saadet Partisi ise birer oy aldı.

İlginizi çekebilirİttifak seçim sonuçları
İlginizi çekebilirTürkiye geneli oyların %95,2'si açıldı
İlginizi çekebilirRus gözlemcilerden "seçim şeffaf" açıklaması
İlginizi çekebilir"Apoletlerini sökeceğim" demişti 1 oy alabildi
İlginizi çekebilirKenan Sofuoğlu, Barış Atay, Alpay Özalan ve Saffet Sancaklı milletvekili seçildi mi?
İlginizi çekebilirAK Parti'den ilk açıklama, "Sadece kendi oylarımızın değil, diğer partilerin oylarının güvenliği de bizim namusumuzdur."
İlginizi çekebilirHDP barajı aştı mı? Seçim 2018 HDP seçim sonucu ve oy oranı