Tek bir imzayla hayatı karardı

Tek bir imzayla hayatı karardı
Tek bir imzayla hayatı karardı

Emekli kimya mühendisi olan 73 yaşındaki İskender Akan cep telefonuna gelen mesajın ardından hayatının şaşkınlığını yaşadı. İddiaya İskender Akan'ın farkında olmadan imzaladığı bir kağıt 'pencere yöntemi' kullanılarak senede dönüştürüldü. Emekli İskender Akan'ın cep telefonuna gelen 7 milyon liralık haciz mesajının ardından hayatı zehir oldu. Peki dolandırıcıların kullandığı pencere yöntemi nedir? Dolandırıcıların pencere yöntemini kullandıkları nasıl anlaşılır? İşte cevabı haberimizde...

İddiaya göre emekli kimya mühendisi İskender Akan'ın farkında olmadan imzaladığı bir kâğıt 'pencere yöntemi'yle senede dönüştürülerek 6 milyon 950 bin liralık meblağa kefil olarak gösterildi. Sahip olduğu her şeye haciz geldi.

"İstemeden imza atmıştım"

Show TV'nin haberine göre mağdur Akan şöyle konuştu:

  • Rus asıllı bir kadın ile iki yıl beraber yaşadım. Aramızda problemler çıktı. En son aramızda çıkan tartışmada 'Bak göreceksin ben yalnız değilim, bana sahip çıkan insanlar var. Senin yanına kalmayacak. Ayrılmadan önce son zamanlarda istemediğim halde internetten birkaç sipariş vermişti. İstemeden de olsa ona imza atmıştım.

Pencere yöntemi nedir?

Show Haber'e konuşan Avukat Gülsen Sözer dolandırıcıların başvurduğu 'pencere yöntemi'ni şöyle anlattı: Size imzalayacağınız bir kâğıt getiriyorlar. O kâğıtta sizin imzaladığınız kısım kesilmiş oluyor. Altında da yapışkanla yapıştırılmış bir senet bulunuyor. Siz kargo veya başka bir evrağı imzalarken aslında senedi imzalamış oluyorsunuz.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >