Engin Altan Düzyatan: ABD'nin Captain America'sı varsa, bizim de Ertuğrul'umuz var

Engin Altan Düzyatan Diriliş Ertuğrul dizisi kadar oynadığı reklam kampanyalarıyla da dikkat çekiyor.
Engin Altan Düzyatan Diriliş Ertuğrul dizisi kadar oynadığı reklam kampanyalarıyla da dikkat çekiyor.

TRT ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin başarılı oyuncusu Engin Altan Düzyatan Almanya'nın Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesine açıklamalarda bulundu. Türk dizilerinin farklı kıtalardan talep görür hale geldiğini söyleyen Altan, ''ABD'nin Captain America'sı varsa, bizim de Ertuğrul'umuz var'' dedi.

Başarılı oyuncu Engin Altan Düzyatan, TRT'nin reyting kıran Diriliş Ertuğrul dizisinde oldukça başarılı bir performans sergiliyor. Oyuncu Almanya'nın çok okunan gazetelerinden olan Frankfurter Allgemeine Zeitung'a açıklamalarda bulundu.

En çok dizi ihraç eden ülke Türkiye

Gazeteye Türk dizileri hakkında açıklama yapan Engin Altan Düzyatan,

  • "Türkiye, ABD'den sonra dünyaya en çok dizi ihraç eden ülke. Dizilerimiz 140'dan fazla ülkeye ihraç ediliyor. Bu sayede, dünyada Türk dizilerini izleyen insanların ülkemize olan ilgisi ve ülkemizi görme arzusu, merakı artıyor. Sadece dizi setlerini ziyaret etmek için bile birçok turist ülkemizi ziyaret ediyor" dedi.

Engin Altan'ın bu Diriliş Ertuğrul dizisinde son sezonu.
Engin Altan'ın bu Diriliş Ertuğrul dizisinde son sezonu.

'Bizim Ertuğrul'umuz var'

Düzyatan, uzun yıllar aralıksız olarak çekimlerin sürdüğü Diriliş Ertuğrul dizisi ile ilgili olarak, şöyle açıklamada bulundu:

  • "Dizimizin Anadolu'nun yeni şekillendiği bir dönemde geçmesi, küçük beylikler arasındaki güç savaşları ve büyük bir imparatorluğun kurulma evresi konu olarak da izleyicilerimiz de büyük bir merak uyandırdı. Bunun yanında, Ertuğrul hak, adalet ve merhamet kavramlarını bir arada bulunduran ve bu uğurda savaşan bir kahraman. ABD'nin Captain America'sı varsa, bizim de Ertuğrul'umuz var. Dünyada olup biten adaletsizliklerin karşısında böyle bir kahramanın olması sanırım herkese sıcak geldi. Ve tabi ki set işçisinden yönetmene kadar tüm ekibin işe olan inancı ve özverisi bunlara ek olarak da görsel alanda sunduğumuz yeniliklere ve kurmaya çalıştığımız dünya da eklenince her şey gerçekçi oldu. Tüm bu özveri, İngiliz metro dergisinde hakkında makaleler çıkan, neredeyse dünyanın tüm kıtalarında yayınlanan, başta Netflix olmak üzere birçok Pay TV'de yer alan bir yapı olmamızı sağladı'' dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >