Ermenistan Gence'den sonra Mingeçevir ve Terter'de sivillere saldırdı

Mingeçevir'e atılan ve patlamayan bir füze
Mingeçevir'e atılan ve patlamayan bir füze

Ermenistan ordusu cephe hattından uzakta bulunan ve sivil yerleşimin ve sanayinin yoğun bulunduğu Azerbaycan kentlerine saldırmaya devam ediyor. Mingeçevir ve Terter'in hedef alındığı bu seferki saldırıda sivil yaralıların olduğu bildirildi.

Ermenistan'ın sivillere yönelik saldırısı sürüyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev sivillere yapılan saldırıyı sosyal medya hesabından duyurdu.

Hacıyev, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, sanayi kenti olan Mingeçevir'de hidroelektrik santralin bulunduğunu, Ermenistan'ın saldırısının "çaresizliğin barbarca ifade edilmesi" anlamına geldiğini kaydetti.

Ermenistan güçleri, çatışmalardan uzak, sivil halkın yaşadığı Gence şehrini hedef aldı. Bir sivil hayatını kaybetti, 4'ü ağır yaralandı. Öte yandan 27 yıl aradan sonra Cebrail Ermenistan işgalinden kurtarıldı.


Yaralılar var

Azerbaycan Savunma Bakanlığının açıklamasında da Ermenistan ordusunun Mingeçevir kentine füze saldırısı, Terter kentine ise top atışı gerçekleştirdiği, yaralıların bulunduğu duyuruldu.

İlginizi çekebilirGZT uzmana sordu: Ermenistan neden Azerbaycan'ın Gence şehrine saldırdı?