Facebook'a bakarken, 6 aylık bebek küvette boğuldu!

Geçtiğimiz temmuz ayında ölen bebeğin, 'anne' ihmalinden kaynaklandığı belirlendi.
Geçtiğimiz temmuz ayında ölen bebeğin, 'anne' ihmalinden kaynaklandığı belirlendi.

İsrail'de yaşayan 23 yaşındaki Kalya Lynton isimli kadının Facebook'a baktığı sırada küvete koyduğu 6 aylık bebeği boğularak hayatını kaybetti.

İsrail'de meydana gelen, dünya basınının gündemine oturdu. Bir İngilizle evlenen ve İsrail'de yaşayan 23 yaşındaki Kalya Lynton'un tuvalette Facebook'a bakarken küvete koyduğu 6 aylık bebeği Naomi'yi unuttuğu ve bebeğin boğularak öldüğü ortaya çıktı.

Bebeği küvette unuttu

İngiltere'de yayın yapan The Sun'ın haberine göre İsrail'in başkenti Tel Aviv'de çok önemli bir soruşturma nihayet sonuçlandı. Bir İngilizle evlenen ve İsrail'de yaşayan 23 yaşındaki Kayla Lynton'un 6 aylık olan kızı Naomi, geçtiğimiz temmuz ayında hayatını kaybetmişti.

Kalya Lynton suçlu bulunduğu takdirde 9 yıl hapis cezası alabilir.
Kalya Lynton suçlu bulunduğu takdirde 9 yıl hapis cezası alabilir.

Küçük bebeğin ani ölümü İsrail basınında da günlerce yer almıştı. Bu olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında çok önemli bir gerçek ortaya çıktı. Kayla Lynton'un, tuvalete gittiği ve Facebook'a bakarken küvete koyduğu 6 aylık bebeğini unuttuğu saptandı.

Bebek boğularak hayatını kaybetti

6 aylık kız çocuğu Naomi'nin, dakikalarca sosyal paylaşım sitesi Facebook'a bakan annesi tarafından unutulduğu ve boğularak yaşamını yitirdiği saptandı.

Yaşanan olay, "Canavar anne" başlıklarıyla tekrar İsrail basınını yansıdı. Temmuz ayında bebeğin ölümünün ardından hakkında soruşturma açılan ve çocuğuna iyi bakmadığı gerekçesiyle sorgulanan Lynton hafta sonunda gözaltına alındı ve acı gerçek de son gözaltının ardından ortaya çıktı.

Canavar annenin suçlu bulunması durumunda 9 yıla kadar hapsi istenebileceği açıklandı. Olay, tüm Avrupa basınında geniş yer buldu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >