Game of Thrones'un yıldızı Emilia Clarke: Ölümle burun buruna geldim

Emilia Clarke, , felç geçiren insanlara tedavi sağlamayı amaçlayan SameYou adında bir hayır kurumu oluşturmaya karar verdiğini açıkladı.
Emilia Clarke, , felç geçiren insanlara tedavi sağlamayı amaçlayan SameYou adında bir hayır kurumu oluşturmaya karar verdiğini açıkladı.

Dünya çapında milyonlarca insanın severek izlediği Game of Thrones'ın yıldızı Emilia Clarke, kendisiyle ilgili bir itirafta bulunarak iki kez beyin ameliyat geçirdiğini söyledi. Clarke, ''2011'de ilk beyin anevrizmasını yaşadım. Ölümle burun buruna geldim'' diyerek yaşadığı zorlu süreci anlattı.

17 Nisan 2011 yılında ilk bölümü yayınlanan daha sonrasında dizi tarihinin en akılda kalacak yapımlarından birisi haline gelen Game of Thrones, bu yıl 8. ve son sezonuyla 14 Nisan'da son kez seyirciyle bulaşacak.

Dizinin başarılı oyuncusu, Daenerys Targaryen karakterini canlandıran Emilia Clarke ilk sezondan itibaren ölüm ile burun buruna gelmesine neden olan hastalığını herkesten gizlediğini itiraf etti. 2011'de ilk beyin anevrizması yaşadığını söyleyen İngiliz oyuncu 2 kez ameliyat geçirdiğini açıkladı.

'Şimdi her şeyi söylemenin zamanı'

32 yaşındaki oyuncu Clarke yaşadıklarını, "Tüm çocukluk hayallerim gerçekleşmiş gibiyken, neredeyse aklımı ve sonra hayatımı kaybediyordum. Bu hikayeyi herkese açık olarak söylemedim, ama şimdi zamanı" şeklinde açıkladı.

Buna göre; Emilia Clarke, ilk beyin anevrizmasını ünlü dizinin 1. sezonunun çekimlerinin bitmesinin ardından bir spor salonunda antrenörle çalışırken yaşadı. O zaman 24 yaşında olan oyuncuya subaraknoid kanama teşhisi konuldu ve MR'a gönderildi.

Emilia Clarke, dizide Daenerys Targaryen karakterini canladırıyor.
Emilia Clarke, dizide Daenerys Targaryen karakterini canladırıyor.

Ölüme yaklaşmış

Emilia, "Bu tür kanamalar, beyin etrafındaki kanamaların neden olduğu yaşamı tehdit edici bir felç şekli olmakla birlikte hastaların 3'te birinin öldüğü bir türdür" diyerek ölüme çok yaklaştığını söyledi.

Dizide üçüncü sezon çekimlerini tamamladıktan sonra Broadway'de Holly Golightly rolünü üstlenen Clarke'a anevrizmanın boyutunun iki katına çıktığı söylendi ve ünlü oyuncu ameliyat oldu.

Emilia Clarke, ölümle burun buruna geldiğini söyledi.
Emilia Clarke, ölümle burun buruna geldiğini söyledi.

Operasyonu başarısız geçti

Ameliyatın hafif olacağı söylenmesine rağmen, ünlü oyuncu başarısız bir operasyon geçirip acılar çekti. Doktorlar oyuncunun hayatta kalma şansını arttırmak için yeniden operasyon gerektiğini söylediler.

Clarke artık konuşmasının zamanının geldiğini söyleyerek bu itirafı gerçekleştirdi. Emilia Clarke, sosyal medya hesabından bu süreçle ilgili tüm yaşadıklarını paylaştı.

Clarke, yaşadıklarını sosyal medya hesabından anlattı.


'Şimdi daha iyim'

Emilia şimdi kendini tekrar iyi hissettiğini ve nihayet yaşadığı deneyimlerden bahsedebildiğini söyleyerek; beyin kanaması, felç geçiren insanlara tedavi sağlamayı amaçlayan SameYou adında bir hayır kurumu oluşturmaya karar verdiğini açıkladı.

Clarke en büyük hayali olan diziyi bitirebileceği için çok mutlu olduğunu ve artık daha mutlu bir insan olduğunu da itiraf etti. Clarke'a bu itirafları sonrası destek mesajları yağdı. Pek çok kişi genç kadını "konuştuğun ve ilham kaynağı olduğun için seninle gurur duyuyoruz" diyerek olumlu karşıladı.

Emilia Clarke, şu anda daha iyi olduğunu söyledi.
Emilia Clarke, şu anda daha iyi olduğunu söyledi.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >