Genç kızın esareti: Dışarı çıkmasın diye ayağından zincirledi

Genç kız, kadın sığınma evine yerleştirildi.
Genç kız, kadın sığınma evine yerleştirildi.

İstanbul Sultangazi'de bir babanın, 18 yaşındaki genç kızının dışarı çıkmasını engellemek için çamaşır makinesine zincirlediği öğrenildi.

Sultangazi'de polise gelen telefon akıl almaz bir dramı ortaya çıkardı. Bir babanın, 18 yaşındaki kızını evden çıkmasını engellemek için bir yıldır çamaşır makinesine ayağından zincirlediği belirlendi.

Genç kızın annesi açıklama yaptı.
Genç kızın annesi açıklama yaptı.

Çamaşır makinesine zincirledi

18 yaşındaki Hatice G. annesi, babası ve 2 kardeşiyle birlikte Sultançiftliği Mahallesi'nde oturuyordu.

Genç kız, dün polisi arayarak zincirle bağlandığını söyledi. Polis, ihbar üzerine gittiği evde korkunç manzarayla karşılaştı. Evde, anne ve zincirle sol ayak bileğinden çamaşır makinesine bağlanmış Hatice G. bulunuyordu. Polis, üzerinde asma kilit bulunan yaklaşık 5 metrelik zinciri açamadı.

Zincir kesildi

Genç kız, anahtarın babasında olduğunu söyledi. Fakat babaya ulaşılamadı. Bunun üzerine yakınlardaki bir demirciden yardım istendi. Eve gelen demirci, genç kızın ayağındaki zinciri kesti. Genç kız, annesi Hazile G. ile ifadeleri almak üzere polis merkezine götürüldü.

"Evden çıkacağı zaman zincirliyordu"

Genç kızın verdiği ifadede babası Zekeriya G. tarafından 1 yıldır zincirlendiğini söylediği öğrenildi. Hatice G.'nin ifadesinde, "Daha önce birkaç kez evden kaçarak arkadaşlarımın yanında kaldım. Babam, arkadaşlarımın uyuşturucu madde kullandığını söyleyerek onların yanına gitmeme engel olmak için zincirlemeye başladı. Babam evde olduğu zamanlarda kilidi açıyor ancak evden çıkacağı zaman tekrar zincirliyordu" dediği belirtildi.

Genç kızı zincirleyen baba, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Genç kızı zincirleyen baba, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Baba tutuklandı

Genç kız, anne ve babasından şikayetçi olmadı. Ancak savcılık talimatıyla kadın sığınma evine yerleştirilmesine karar verildi. 2'si kız 3 çocuk babası Zekeriya G. ise savcılığının talimatıyla gözaltına alındı. Zekeriya G. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu sıra adliye önünde bulunan eşi Hazile G., "Pişman tabi ki" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >