Hakkında soruşturma başlatılan Enes Batur'a ağır darbe

Enes Batur Sungurtekin hakkında, daha önce de üç ayrı suçtan soruşturma başlatılmıştı.
Enes Batur Sungurtekin hakkında, daha önce de üç ayrı suçtan soruşturma başlatılmıştı.

Sosyal medyada yayınladığı videolar ile oldukça büyük bir kitleye seslenen YouTube fenomeni Enes Batur'un başı dertte. Daha önce, yayınlarıyla çoğu zaman terbiye sınırlarını aşan Enes Batur Sungurtekin hakkında üç ayrı suçtan soruşturma başlatılmıştı. Yapımcı firma ise, yapılan suçlardan dolayı Enes Batur'un ikinci filminin çekimlerini iptal etti.

Youtuber Enes Batur, 20 Ekim günü kanalında yayınladığı videoda defalarca küfür ettiği amcasını aşağılamıştı. Daha sonra gelen tepkiler üzerine açıklama yaparak özür dilemişti.

 • Enes Batur'un videosu için Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) şikayet yağdı. Hakkında bir çok suçtan soruşturma başlatılan Batur'un ikinci filminin çekimleri de iptal edildi.

Enes Batur kimdir?

9 Nisan 1998 tarihinde dünyaya gelen Enes Batur Sungurtekin, Youtube’da bilgisayar ve konsol oyunları hakkındaki inceleme videoları ile üne kavuştu. Başrollerini Ceyda Düvenci ve Bekir Aksoy ile paylaştığı ilk filmi Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?, 19 Ocak 2018'de vizyona girdi.

Enes Batur, Antalya Bilim Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde eğitim alıyor.

İkinci filmi iptal edildi

                  Habertürk'ün haberine göre, söz konusu soruşturma nedeniyle yapımcı firma 'Enes Batur ile Hayal mi Gerçek mi'nin ikincisinin çekilmesini gündemlerinden çıkararak çekim hazırlıklarını durdurup projeyi iptal etti.
İkinci filmi iptal edildi Habertürk'ün haberine göre, söz konusu soruşturma nedeniyle yapımcı firma 'Enes Batur ile Hayal mi Gerçek mi'nin ikincisinin çekilmesini gündemlerinden çıkararak çekim hazırlıklarını durdurup projeyi iptal etti.
Hakkında soruşturma başlatıldı

                  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Enes Batur hakkında 'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme', 'Kişilerin huzur ve sükununu bozma' ve 'Sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' suçlarından soruşturma başlattı.
Hakkında soruşturma başlatıldı Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Enes Batur hakkında 'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme', 'Kişilerin huzur ve sükununu bozma' ve 'Sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' suçlarından soruşturma başlattı.
Sürekli skandallar ile gündemde

                  Ünlü YouTuber Enes Batur daha öncede hoverboard olarak bilinen elektrikli kaykay ile Mesnevi ilahisi eşliğinde 'Hazreti Mevlana ve sema' ile dalga geçmiş ve bu görüntüler birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Batur, paylaştığı videonun ardından gelen tepkiler sonucunda paylaşımını kaldırmak zorunda kaldı.
Sürekli skandallar ile gündemde Ünlü YouTuber Enes Batur daha öncede hoverboard olarak bilinen elektrikli kaykay ile Mesnevi ilahisi eşliğinde 'Hazreti Mevlana ve sema' ile dalga geçmiş ve bu görüntüler birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Batur, paylaştığı videonun ardından gelen tepkiler sonucunda paylaşımını kaldırmak zorunda kaldı.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >