Hillary Clinton terör örgütü YPG/PKK'nın dizisini çekmeyi planlıyor

Arşiv
Arşiv

Eski ABD Dışişleri Bakanı ve 2016'da Trump'a karşı başkanlık seçimlerini kaybeden Hillary Clinton ve kızı terör örgütü YPG/PKK'lı kadın teröristleri anlatan bir kitabın TV program haklarını satın aldı. Cliton yaptığı açıklamada, "Bu daha heyecan verici bir şey olamaz" dedi. Öte yandan 2014-2015'te Batı medyası Kobani şehrini kuşatan DEAŞ terör örgütüne karşı, terör örgütü YPG/PKK saflarında "savaşan" kadın teröristlerin hikayelerine sıkça yer vermişti.

Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile kızı Chelsea Clinton'ın ortağı olduğu HiddenLight Prodüksiyon şirketinin, yazar Gayle Tzemach Lemon’ın terör örgütü DEAŞ’a karşı Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK saflarında "savaşan" kadın teröristleri anlatan "Kobani’nin Kızları: İsyan, Cesaret ve Adaletin Hikayesi" kitabının TV program haklarını aldığı kaydedildi.

Hillary Clinton ve kızı Chelsea Clinton
Hillary Clinton ve kızı Chelsea Clinton

Hollywood Reporter adlı haber sitesindeki habere göre, Clinton, söz konusu yapımın kendi şirketlerinin amacına uygun olduğunu ifade ederek "'Kobani'nin Kızları' hikayesini dünyanın her yerinden izleyicilere sunmaktan daha heyecan verici bir şey olamaz" değerlendirmesini yaptı.

Clinton ve kızı Chelsea, insan hikayelerine odaklanan içerikte film, TV ve dijital platformlar için belgesel ve drama yapımlar oluşturmak amacıyla diğer bir ortak dahil Aralık 2020’de HiddenLight Prodüksiyon şirketini kurmuşlardı.

ABD-terör iş birliği

  • Batı medyası, Ekim 2014-Ocak 2015 arasında Suriye'nin kuzeyinde bulunan Kobani şehrini kuşatan DEAŞ terör örgütüne karşı, terör örgütü YPG/PKK saflarında "savaşan" kadın teröristlerin hikayelerine sayfalarında ve ekranlarında geniş yer ayırmıştı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >