İspanya’da ikinci dalga paniği: 70 bin kişi karantina altına alındı

Arşiv
Arşiv

İspanya’da koronavirüs salgınında ikinci dalga paniği devam ediyor. İspanya’da Katalonya’nın ardından artan koronavirüs vakaları nedeni ile Galiçya Özerk Bölgesi’nde bulunan 70 bin nüfuslu La Marina Bölgesi karantina altına alındı.

İÇİNDEKİLER

İspanya’nın Galiçya Özerk Bölgesi’nde bulunan 70 bin nüfuslu La Marina Bölgesi bu geceden itibaren 10 Temmuz tarihine kadar karantina altına alınacak. Bölgeye sadece iş nedeni ile giriş ve çıkış yapılabilecek. Bölgede yaşayanlar ise bölge sınırları içinde serbest dolaşım yapabilecek. Yetkililer, 10’dan fazla kişinin bir araya gelmesinin yasaklandığını duyururken, sokakta maske takmanın zorunlu olduğunu açıkladı.

COVID-19'da ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülke
Oxford Üniversitesi, COVID-19'da ikinci dalgaya neden olma ihtimali en yüksek 10 ülkeyi açıkladı.

Yetkililer, vaka artışlarının bölgedeki barlara gelen kişilerin neden olmuş olabileceğini dile getirdi. Galiçya’daki 258 koronavirüs vakasının 117’si La Marina Bölgesi'nde bulunuyor.

Koronavirüste ikinci dalganın gelmemesi için mini rehber
Koronavirüs vakalarının ve ölümlerinin azalmasıyla 1 Haziran itibarıyla normalleşme sürecine girildi. Ancak 'kontrollü sosyal hayat'ın kurallarına uymaz, virüsün tamamen bittiğini sanarsak ikinci dalga ile burun buruna geliriz. Sizin için mini rehber oluşturduk.

Ne olmuştu?

Öte yandan dün İspanya'nın özerk bölgesi Katalonya'da artan vaka sayısı nedeniyle 200 bin kişinin yaşadığı Segria Bölgesi karantina altına alınmıştı.

İspanya’da toplam vaka sayısı 250 bin 545'e, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 28 bin 385'e ulaştı.

İlginizi çekebilirCOVID-19'da ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülke: Listede Türkiye yok