POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

İstanbul'dan sonra Muğla da sallandı

Marmara Bölgesi'nde yaşanan depremlerin ardından Akdeniz'de de deprem oldu.
Marmara Bölgesi'nde yaşanan depremlerin ardından Akdeniz'de de deprem oldu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi'nin paylaştığı verilere göre, saat 10.50 sıralarında Akdeniz'de 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ise, depremin büyüklüğünü 4.2 olarak açıkladı. Muğla'nın Marmaris ilçesinin 89,03 kilometre açığındaki depremin 15,00 kilometre derinlikte olduğu kaydedildi.

İçindekiler

Marmara Bölgesi'nde son günlerde yaşanan depremlerin ardından, bir deprem de Akdeniz'de oldu. AFAD verilerine göre 4.0, Kandilli Rasathanesi verilerine göre ise depremin büyüklüğü 4,2 olarak ölçüldü.

  • Muğla'nın Marmaris ilçesinin 89,03 kilometre açığındaki depremin 15,00 kilometre derinlikte olduğu kaydedildi.

İstanbul'da bir deprem daha
İlginizi çekebilirİstanbul'da bir deprem daha
Durum kritik: Uyuyan dev uyanabilir
İlginizi çekebilirDurum kritik: Uyuyan dev uyanabilir

Deprem hemen hemen herkesin korkulu rüyası. Hele ki Marmara Bölgesinde yaşıyorsanız, yoğun risk altındasınız... Peki deprem anında neler yaşanıyor? Deprem esnasında ve sonrasında ne yapmak gerekiyor? GZT ekibi Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün deprem TIR'ında, depremi test ederek bu sorulara cevap aradı.
app.video: Kamil Çapçı