Kahvaltı sofralarınızı şenlendirecek bir öneri: Yaban mersinli krep

Yeni jenerasyon artık kahvaltılarda fırın ekmekleri tüketmekten imtina ediyor. Yerineyse özel hamuru ve çeşitli karışımlarıyla krepleri tercih ediyorlar.

Kahvaltı günün en önemli öğünlerinden birisi. Özellikle güne zinde ve pozitif başlamak isteyenlerin vazgeçilmezi. Kahvaltılarınızı daha özel hale getirmek istiyorsanız, mutlaka bu tarifi deneyin.

Elbette geleneksel Türk kahvaltısı denildiği zaman akan sular durur. Buna rağmen bazı zamanlarda insanın canı farklı şeyler çekebiliyor. Böyle anlardan birini yaşıyorsanız size harika bir önerimiz var; yabanmersinli gözleme...
Farklı bir deneyim
Bu lezzetle hem sağlıklı bir meyve tüketmiş olacaksınız hem de son derece farklı kahvaltılık tariflerin keyfi yaşayacaksınız.

İşte muhteşem yaban mersinli gözlemenin tarifi;

                  
                  
                  Malzemeler
Yarım su bardağı tam buğday unu
Yarım bu bardağı beyaz un
1 çay kaşığı kabartma tozu
1 yumurta
1 su bardağı+ 1/3 su bardağı yoğurt
Yarım yemek kaşığı sıvı yağ
1 fincan+ 1/2 su bardağı yaban mersini

Yumurta, yoğurt ve yağı birlikte güzelce çırpın. Kuru malzemeleri ayrı bir yerde karıştırın. Ardından malzemeleri karıştırın. Ve tavada iki tarafında kahverengi olana kadar pişirin.

Not: Bir adet gözleme yaklaşık 113 kaloridir. 

 (Tarif: besthealthmag.ca'dan alınmıştır)
İşte muhteşem yaban mersinli gözlemenin tarifi; Malzemeler Yarım su bardağı tam buğday unu Yarım bu bardağı beyaz un 1 çay kaşığı kabartma tozu 1 yumurta 1 su bardağı+ 1/3 su bardağı yoğurt Yarım yemek kaşığı sıvı yağ 1 fincan+ 1/2 su bardağı yaban mersini Yumurta, yoğurt ve yağı birlikte güzelce çırpın. Kuru malzemeleri ayrı bir yerde karıştırın. Ardından malzemeleri karıştırın. Ve tavada iki tarafında kahverengi olana kadar pişirin. Not: Bir adet gözleme yaklaşık 113 kaloridir. (Tarif: besthealthmag.ca'dan alınmıştır)
Yaşlanmaktan korkmayın

                  
                  
                  Yapılan araştırmalar doğrultusunda günde bir kase yaban mersini tüketmek yaşlılığın vücuda verdiği zararları en aza indirir.
Yaşlanmaktan korkmayın Yapılan araştırmalar doğrultusunda günde bir kase yaban mersini tüketmek yaşlılığın vücuda verdiği zararları en aza indirir.
Tercih sizin

                  
                  
                  Yaban mersinini taze ve kuru olarak tüketebilirsiniz.
Tercih sizin Yaban mersinini taze ve kuru olarak tüketebilirsiniz.
Her derde deva

                  
                  
                  Yaban mersini; kan şekerini düzenler, idrar yolu enfeksiyonlarını önler, göz ve beyin sağlığı için son derece önemlidir.
Her derde deva Yaban mersini; kan şekerini düzenler, idrar yolu enfeksiyonlarını önler, göz ve beyin sağlığı için son derece önemlidir.
Say say bitmiyor

                  
                  
                  Öncelikle işe bu leziz meyvenin faydalarını saymakla başlayalım.
Say say bitmiyor Öncelikle işe bu leziz meyvenin faydalarını saymakla başlayalım.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >