Kandil'e hava harekatı düzenlendi: Hedefler bir bir vuruluyor

Kandil'e düzenlenen hava harekatında çok sayıda terör hedefi imha edildi.
Kandil'e düzenlenen hava harekatında çok sayıda terör hedefi imha edildi.

Pençe Harekatı ile koordineli olarak Irak kuzeyi Kandil bölgesine hava harekatı düzenlendi. Hava harekatında PKK'lı teröristlere ait silah mevzisi, sığınak, barınak ve mühimmat depoları imha edildi.

Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Harekatı ile koordineli olarak Kandil bölgesine hava harekatı düzenlendi.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, harekatta PKK'lı teröristlere ait silah mevzisi, sığınak, barınak ve mühimmat depoları kullanılamaz hale getirildi.

60 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı'nın twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada''Pençe Harekatı ile koordineli olarak Irak kuzeyi Kandil bölgesine düzenlenen hava harekatı neticesinde, PKK bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler vuruldu'' denildi.

Milli Savunma Bakanlığından, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde teröristlerin yuvalandığı alanlara yönelik harekat başlatıldığı bildirildi. Kara Kuvvetleri topçu bataryaları ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı jetlerin atışlarıyla başlayan harekata komando tugayları da katılıyor. Atak helikopterlerinin desteğiyle devam eden harekatla Hakurk'taki mağara ve sığınakların imhası, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi hedefleniyor.
Video: Ahmet Zarifoğlu