POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

Kapalıçarşı koronavirüs önlemleri kapsamında kapatıldı

Arşiv
Arşiv

Kapalıçarşı koronavirüs önlemleri kapsamında geçici olarak kapatıldı. Serbest piyasada döviz ve altın alışverişi yapılmıyor.

İçindekiler

Çin'de ortaya çıkan ve Türkiye'de de görülen yeni tip koronavirüs salgını altın piyasasının kalbi Kapalıçarşı'yı da vurdu. Kapalıçarşı, koronavirüs önlemleri kapsamında kapatıldı.

Koronavirüsün ülkemizde hızla yayılmasıyla birçok iş yeri yaklaşık bir hafta önce kepenk indirmişti. İstanbul'un en işlek alışveriş merkezlerinden biri olan Kapalıçarşı'da bugün itibariyle kapandı. İçeride bulunan birçok iş yeri bir hafta öncesinden güvenlik için dükkanlarını kapatmıştı. Bugün itibariyle Kılıççılar ve Mercan haricinde çarşının bütün kısımları kapatıldı.

Ziyaretçi sayısı azalmıştı

Koronavirüs, İstanbul'da yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerin başında gelen Kapalıçarşı'yı da vurdu. Turist sayısında ciddi bir düşüş gözlenen Kapalıçarşı'da turist sayısının azaldığı ifade edilmişti.

Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kurtulmuş, Tarihi Yarımada'ya gelen turist sayısının da azaldığını belirtmiş, "Salgın nedeniyle son 3 günde Kapalıçarşı’ya gelen ziyaretçi sayısında yüzde 20 azalma var. Bu konuda esnafımızdan ‘dükkânımızı açmayalım’ şeklinde teklifler de geliyor. Verilecek talimatlara uyarız. Kapalıçarşı’yı geçici olarak kapatmayı düşünebiliriz" diye konuşmuştu.

Çin'den büyük ihmal: Koronavirüs nasıl yayıldı, nasıl hatalar yapıldı?
İlginizi çekebilirÇin'den büyük ihmal: Koronavirüs nasıl yayıldı, nasıl hatalar yapıldı?
Google'da koronavirüs etkisi: Türkiye en çok neyi araştırdı?
İlginizi çekebilirGoogle'da koronavirüs etkisi: Türkiye en çok neyi araştırdı?