Koronavirüse yakalanan Trump askeri hastaneye götürüldü

Trump hastaneye götürülürken iyiyim anlamında işaret yaptı
Trump hastaneye götürülürken iyiyim anlamında işaret yaptı

Koronavirüs salgını süreci boyunca yaptığı açıklamalar ile gündemden düşmeyen ABD Başkanı Donald Trump, geçen gün kendisinin ve eşi Melenia Trump'ın koronavirüs test sonucunun pozitif olduğunu açıkladı. Kendilerini karantinaya aldıklarını duyuran Trump, tedbir amaçlı olarak Walter Reed Askeri Hastanesine götürüldü.

Koronavirüse yakalanan ABD Başkanı Donald Trump, tedbir amaçlı hastaneye götürüldü. Trump, Beyaz Saray'dan üzerinde takım elbisesi ve yüzünde maske ile yürüyerek çıkıp, kendisini bekleyen başkanlık helikopterine bindi.

Gazetecilere açıklamada bulunmayan Trump, baş parmağını kaldırıp "her şey yolunda, sorun yok, çok iyi" anlamlarında kullanılan işareti yaparak görüntü verdi.

Teşekkür mesajı yayınladı

Kendisine destek verenler için teşekkür mesajı yayınlayan Trump, "Walter Reed Askeri Hastanesine gidiyorum. Gayet iyi olduğumu düşünüyorum ama her şeyin yolunda olduğundan emin olacağız" dedi.

"Desteğinizi unutmayacağım"

Eşi Melenia Trump'ın da sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Trump, "Herkese çok teşekkür ederim, desteğinizi unutmayacağım" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Beyaz Saray'da iki önemli ismin de koronavirüse yakalandığı aktarıldı. Trump'ın seçim kampanyasının başındaki isim olan Bill Stepien ve eski Beyaz Saray danışmanı Kellyanne Conway de koronavirüse yakalandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >