Muhabirlere saldıran Reynmen'den ilk açıklama: Benim derdim onun patronlarıyla

Yusuf Aktaş / Sosyal medya fenomeni.
Yusuf Aktaş / Sosyal medya fenomeni.

Sosyal medya fenomeni Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş, dün gece bir mekan çıkışında kendisini görüntülemeye çalışan Show TV muhabiri Akif Yaman'a saldırdı. Saldırının ardından karakolluk olan Aktaş, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, ''Benim sorunum onlarla değil yönlendirmesiyle, oraya gelip 5 saat beni orada bekleyip, ben geldikten sonra o kadar ısrarcı bir tavır takınmasına sebep olan medya patronlarıyla" dedi.

Çıkardığı 'Derdim Olsun' ve 'Ela' şarkılarıyla ünlenen sosyal medya fenomeni Yusuf Aktaş, dün gece bir mekan çıkışında kendisini görüntülemeye çalışan Show TV muhabiri Akif Yaman'a saldırdı. Saldırı sonrası karakolluk olan Aktaş'ın, polis aracında gülerken görüntülenmesi herkesi şaşırttı.

Açıklama yaptı

Reynmen tepki çeken davranışı sonrası sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada, "Arkadaşlar maalesef dün gece yaşanan olaylar gerçek. Bunları bilmek zorunda kaldığınız için sizlerden özür diliyorum. Niyetim bir iki hafta ortadan kaybolup sizlere muhabbeti unutturmak da değil. Zaten her şey apaçık ortada. Ortada yanlış olduğunu bildiğimiz bir şey var ama o yanlışa sebep olan bazı şeyler var.

Televizyona karşı ne kadar net bir duruş sergilediğimin farkındasınızdır. Gerek hiçbir televizyon kanalına röportaj vermeyerek, gerek hiçbir televizyon kanalının gece gündüz kuşağına dahil olmayarak ve bunu ne kadar muhafaza etmeye çalıştığımın farkındasınızdır'' ifadeleri yer aldı.

'Kendisinden özür diledim'

Reynmen açıklamasına, ''Bu arada bu anlatıyor olduğum hiçbir şey o arkadaşa fiziksel şiddet uyguladığım gereçeğini değiştirmiyor. Kendisinden özrümü diledim helallik istedim. Benim sorunum onlarla değil yönlendirmesiyle, oraya gelip 5 saat beni orada bekleyip, ben geldikten sonra o kadar ısrarcı bir tavır takınmasına sebep olan onun medya patronlarıyla" sözlerini de ekledi.

Reynmen'in sosyal medya üzerinden paylaştığı gönderi
Reynmen'in sosyal medya üzerinden paylaştığı gönderi

Ne olmuştu?

Bir mekandan çıkarken Show Tv muhabirinin 'Nasılsınız, magazin basınına pek konuşmuyorsunuz. Biraz konuşabilir miyiz?" sorularına sinirlenen Yusuf Aktaş, "İndirin o telefonları" diyerek tepki gösterdi. Aktaş, ardından kendisini çeken UçanKuş TV muhabirinin elinden zorla telefonunu alarak görüntüleri silmeye çalıştı.

Gerilim sonrası sinirlerine hakim olamayan Reynmen, muhabir Akif Yaman'ı darp ederek tokat attı. Darp sonrasında muhabirler olay yerinden ayrılarak karakola gidip şikayetçi oldu.