Orhan Gencebay'ın son durumu hakkında açıklama

Orhan Gencebay'ın sağlık durumunun iyi olduğu söylendi.
Orhan Gencebay'ın sağlık durumunun iyi olduğu söylendi.

Geçtiğimiz gün göğüs ağrısı şikayetiyle hastaneye kaldırılan ve yoğun bakıma alınan Orhan Gencebay anjiyo oldu. Eşi Sevim Emre'nin sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, ''Büyük badire atlattık'' dediği Gencebay sağlık durumu hakkında konuştu. Usta sanatçı, ''Şu anda çok iyim'' dedi.

Usta sanatçı Orhan Gencebay birkaç gündür sağlık sorunları ile gündeme geliyor. Gencebay, yaşadığı göğüs ağrısı şikayeti sonrasında anjiyo oldu. Eşi tarafından durumunun iyi olduğu sanatçı bir açıklamada kendisi yaptı.

'Gittim geldim'

Hastaneden çıkmadan önce soruları yanıtlayan sanatçı, tedavisini üstlenen doktorlara teşekkür etti.

Anjiyo olduğu sırada tansiyonunun düştüğünü söyleyen Gencebay, ''Gittim geldim. Ama şu an çok iyiyim. Üç stent takıldı, anjiyo oldum. Bu stentler takılmasa, anjiyo olmasam kalp spazmı geçirebilirmişim. Biz önlemimizi aldık. 19 yıl önce baypas olmuştum. Türk doktorlarımızdan Allah razı olsun'' dedi.

Orhan Gencebay'ın hastaneden görüntüsü geldi.
Orhan Gencebay'ın hastaneden görüntüsü geldi.

'Dualar sayesinde iyileştim'

Sevenlerine de mesaj göndermeyi ihmal etmeyen sanatçı, “Tüm gönül dostlarıma selamlarımı ve şükranlarımı yolluyorum. Berhudar olsunlar. Duaları bana şifa verdi. Çok şükür iyiyim. Arayan soran tüm dostlarıma teşekkür ederim” diye konuştu.