Patlama olan havai fişek fabrikası sahibinin ifadesi ortaya çıktı

Sakarya'da patlamanın olduğu fabrika
Sakarya'da patlamanın olduğu fabrika

Sakarya Hendek'te patlama meydana gelen havai fişek fabrikasının sahibinin savcılık ifadesi ortaya çıktı. Tutuklu olan Yaşar Coşkun, ihmal iddialarını reddetti.

Sakarya Hendek'teki patlama sonrası başlatılan soruşturma kapsamında, 4 çalışanın ardından fabrika sahibi Yaşar Coşkun da tutuklandı. Coşkun'un savcılıkta verdiği ifade ortaya çıktı.

Coşkun, ifadesinde ihmal iddialarını reddetti, "Önlemler yeterli değildi" suçlamalarının gerçeği yansıtmadığını öne sürdü.

İş güvenliği uzmanı, fabrika sahibini suçlamıştı

  • Coşkun'un ifadesinde, "Mevzuat çerçevesinde gerekli bakımlar yapılıyordu. İş güvenliği konusunda eksiklik olduğunu iddia eden kişiler, bugüne kadar yönetime herhangi bir olumsuz rapor sunmadı. Ham maddeler, yurt dışından belge ibraz edilerek getirilip kanuni sınırlamalara tabii tutuluyordu. İddiaların aksine, firmada herhangi bir şekilde barutun stoklanma imkanı da yoktu" sözleri de yer aldı.

İş güvenliği uzmanı tutuklu Aslı Bozkurt, işçilerin daha fazla üretim yapması için baskı yapıldığını söylemiş, fabrika sahibi yaşar Coşkun'u suçlamıştı.

Fabrika sahibi Yaşar Coşkun, "taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma" suçlamasıyla tutuklu bulunuyor.

Kaynak: TRT Haber