Putin koronavirüse aldırmıyor, tokalaşmaya devam ediyor

Arşiv / Vladimir Putin
Arşiv / Vladimir Putin

Rusya Devlet Başkanı Putin, ülkesinde de etkisini gösteren yeni tip koronavirüsle ilgili sosyal mesafe kurallarına uymuyor. Putin'in insanlarla tokalaşmaya devam etmesi üzerine Kremlin Sözcüsü Peskov konuya dair soruları yanıtladı. Peskov, Putin'in kurallara riayet ettiğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürerken tokalaşma alışkanlığını sürdürüyor.

Dünyanın birçok yerindeki uzmanlar sosyal mesafe uyarıları yaparken Putin’in bu uygulamayı sürdürmesi dikkati çekti.

Sputnik'in haberine göre, Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in salgına karşı gerekli tüm önlemlere uyduğunu söyledi.

Putin’in muhataplarıyla neden el sıkışmaya devam ettiği sorusunu Peskov, "Nedenini bilmiyorum, size açıklayamam. O bunu yapmaya devam ediyor. Elbette, gerekli tüm önlemler ve dezenfeksiyona uyarak" şeklinde yanıtladı.

Daha önce Moskova yakınındaki Kommunarka kentinde bulunan ‘koronavirüs hastanesini’ ziyaret eden Putin, hastanenin başhekimi Denis Protsenko ile tokalaşmıştı.

Peskov, "Açıkçası, koronavirüs ile mücadele eden ana hastanenin başhekimi ile muhtemelen güvenle ve sakince tokalaşılmalıdır" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >