Rallici Burcu Çetinkaya: Başörtümü çıkarıyorum

Burcu Çetinkaya, başörtüsünü çıkardığını açıkladı.
Burcu Çetinkaya, başörtüsünü çıkardığını açıkladı.

Milli rallici Burcu Çetinkaya Bucak, 6 yıl önce kapandığını açıklamış ve Şanlıurfa'da yaşamaya başlamıştı. Çetinkaya verdiği ani bir kararla başörtüsünü çıkardığını açıkladı. Rallici sosyal medya hesabından açıklama yaparak, ''Bu kadar yapabildim'' dedi.

Milli rallici Burcu Çetinkaya Bucak, 6 yıl önce verdiği bir kararla tüm hayatını değiştirerek, tesettüre girdi ve evlenip Şanlıurfa'ya yerleşti. Ancak Çetinkaya'nın bu durumu daha fazla sürmedi. Rallici, başörtüsünü çıkardığını açıkladı.

Sosyal medyadan paylaştı

At binerken videosunu paylaşan Burcu Çetinkaya Bucak, altına şu notu düştü:

''Bugün bir karar aldım ben. Bu kararda asla 6 yıldır taşımaya çalıştığım başörtüsüne inanmamak veya saygısızlık yok. Bu kadar yapabildim. Aldığım kararı tamamen manevi yaşamak istedim. Hatta imkan olsaydı sessizce. Nasip. Gücüm yetmedi diyelim. Kalbim aynı yerde. Ama o da benimle Allah arasında zaten. Bu süreçte benden güç alanlar olduysa onları istemeden kırdıysam özür. Her hareketimi 6 yıldır siyasi zannedenler vardı. Belediye başkanı, siyasetçi adayı herşey yaptılar. Onlarca iftira attılar. Hayatımda hiç bir siyasi partiye üye olmadım ben. Hatta siyasi tekliflere hayır diyerek sporumu yapmaya devam etmeyi seçtim. Şimdi de kendi halimde işime gücüme bakarak hayatıma devam edeceğim inşallah. Sadece azıcık kendimi dinlemeye ihtiyacım var.... Bu geçen süreçte alkışları hiç kabul etmedim. Hakaret edenlere de kırılmamaya çalıştım. Sadece hakkımda konuşulduğunda cevap hakkımı kullandım. Şimdi de bakış açım aynı.... Kimseye hakaret etmeden hayatı yaşamaya devam etmeye çalışacağım....''dedi.

Burcu Çetinkaya'nın sosyal medyadan paylaştığı o fotoğraf.
Burcu Çetinkaya'nın sosyal medyadan paylaştığı o fotoğraf.

Ölümden dönmüştü

Avrupa Ralli Kupası kapsamındaki Balkan Ralli Kupası'nın 4. yarışı Troia Rally'de yarışan milli sporcu Burcu Çetinkaya Bucak'ın kullandığı araç yanmıştı.

Çanakkale'de düzenlenen organizasyonda mücadele eden Burcu Çetinkaya Bucak sosyal medyada yanan aracın fotoğrafını paylaşarak, "Aracımız bilinmeyen bir sebepten yandı. Ormana, insanlara risk oluşturmayacak bir yerde durabilmeyi, son anda kimsenin canına zarar gelmeden inebilmeyi Rabbim nasip etti." ifadelerini kullanmıştı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >