Ramazan Bayramı tatili 9 gün mü?

Ramazan Bayramı tatili kaç gün?
Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla tatil planları yapan vatandaşlar “Ramazan Bayramı tatili 9 gün olacak mı?” sorusuna yanıt arıyor. Ramazan Bayramı tatili 2, 3, 4 Mayıs 2022 tarihlerine denk gelecek. Bilim Kurulu toplantısından bayram tatiliyle ilgili açıklama bekleniyor. Peki, bayram tatili kaç gün?

Resmi tatiller içerisinde yer alan 1 Mayıs ile Ramazan Bayramı’nın peş peşe denk gelmesinin ardından yerli turistler tatil planı yapmaya başladı. Birçok kişi bayramı memleketinde ve tatil yörelerinde geçirmek için rezervasyonlarını gerçekleştirdi. Peki, bu yıl tatil kaç gün olacak?

Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?

2022 Ramazan Bayramı tatili 2, 3, 4 Mayıs 2022 tarihlerine denk gelecek. Ancak öncesinde 1 Mayıs’ın da İşçi Bayramı nedeniyle resmi tatil olmasını sebebiyle üst üste 4 gün resmi tatil olacak. Resmi tatiller Pazar, pazartesi, salı ve çarşamba günlerine denk gelecek.

Bu kapsamda perşembe ve cuma günleri tatil ilan edilirse toplamda 9 gün tatil olacak. Kabine toplantısı sonrasında tatil süresine ilişkin bir açıklama gelmedi. Gözler bugün Bilim Kurulu toplantısının ardından yapılacak açıklamalara çevrilse de tatil süresine ilişkin bu toplantıdan da açıklama gelmedi.

Öte yandan senelik izni bulunan çalışanlar perşembe ve cuma günlerini senelik izninden kullanırsalar toplamda 9 gün tatil yapabilecekler.

2022 Ramazan Bayramı tatili

  • 30 Nisan 2022 Cumartesi
  • 1 Mayıs 2022 Pazar (İşçi Bayramı) resmi tatil
  • 2 Mayıs 2022 Pazartesi (Ramazan Bayramı 1. Günü) resmi tatil
  • 3 Mayıs 2022 Salı (Ramazan Bayramı 2. Günü) resmi tatil
  • 4 Mayıs 2022 Çarşamba (Ramazan Bayramı 3. Günü) resmi tatil
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >