Recep İvedik 6'nın vizyon tarihi ve dağıtımcısı belli oldu

Recep İvedik serisinin 6. filmi 8 Kasım 2019'da sinemalarda yayınlanacak.
Recep İvedik serisinin 6. filmi 8 Kasım 2019'da sinemalarda yayınlanacak.

Türk sinemalarında gişe rekorları kıran Recep İvedik serisinin 6. filminin vizyon tarihi belli oldu. Komedyen Şahan Gökbakar Instagram hesabından yaptığı açıklamada, Recep İvedik 6'nın 8 Kasım 2019'da sinemalarda olacağını duyurdu.

Çekimlerine 2018 yılında başlanan ve gösterim tarihi 2019 Şubat ayı olarak planlanan Recep İvedik filmi, yaşanan sinema krizi ardından vizyon tarihini ertelemek zorunda kalmıştı. Filmin senaristi ve başrol oyuncusu Şahan Gökbakar, Recep İvedik 6'nın yayınlanma tarihini 8 Kasım 2019 olarak yaptığı Instagram paylaşımıyla duyurdu.

Recep İvedik, Şahan Gökbakar’ın Dikkat Şahan Çıkabilir adlı TV programının sevilen ve solo filmi ile beyaz perdeye taşınan bir karakteri. Şu ana kadar 5 filmi vizyona girmiş olan Recep İvedik, aykırı karakteri ile Türk sinema tarihinin en çok tartışılan ve buna karşın en çok izlenen karakteri olmayı başarmış durumda.

2019 Şubat ayında vizyona girmesi beklenen film yaşanan sinema krizi sebebiyle çıkış tarihini ertelemişti.
2019 Şubat ayında vizyona girmesi beklenen film yaşanan sinema krizi sebebiyle çıkış tarihini ertelemişti.

Türkiye’de 13+ ve olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar uyarıları ile vizyona giren Recep İvedik serisinin ilk filmi 4.301.693 seyirciyi, ikinci filmi 4.333.144 seyirciyi, üçüncü filmi 3.326.084 seyirciyi, dördüncü filmi 7.369.098 seyirciyi ve beşinci filmi 7.437.050 seyirciyi sinema salonlarına çekmeyi başardı.

Serinin altıncı filminin bu yıl içinde vizyona girmesi bekleniyordu. Fakat Mars Group ile yaşanan anlaşmazlıklar, vizyon tarihinin ertelenmesine neden olmuştu. Ancak Recep İvedik 6 filminin vizyon tarihi nihayet belli oldu. Buna göre CJ Entertainment Turkey’in üstleneceği Recep İvedik 6, 8 Kasım 2019’da seyirciler ile buluşacak.

Film,Netflix'e de gelebilir

Organize İşler 2'nin sinemalarda gösterilirken aynı zamanda Netflix'te yayınlanması çok tartışıldı. Fakat yasal olarak böyle bir sorun olmaması diğer yapımcıları da bu yola teşvik edecek gözüküyor. Gelen bilgilere göre Netflix, kasım ayında vizyona girecek Recep İvedik 6 için 3.5 milyon euro telif ücretini gözden çıkardığı konuşuluyor. Şahan Gökbakar konu hakkında net bir açıklama yapmazken, eğer anlaşma sağlanırsa Recep İvedik 6'yı Netflix'te seyredebiliriz.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >