Rus askeri para ödülünü kabul etti: Tankını Ukrayna'ya teslim etti

Rus askeri para ödülü karşılığında tankını Ukrayna'ya teslim etti
Rus askeri para ödülü karşılığında tankını Ukrayna'ya teslim etti

Ukrayna İçişleri Bakanı Danışmanı Viktor Andrusiv yapmış olduğu açıklamada Rus askerlerinin kendi istekleriyle teslim olduğunu belirtti. Andrusiv, tespit edilen numaralara düzenli olarak "teslim olma yöntemleriyle" ilgili bilgilerin mesaj olarak gönderildiğini aktardı. Danışman Andrusiv bir Rus askerinin ülkede yaşama izni ve 10 bin dolar karşılığında tankını Ukrayna ordusuna teslim ettiğini ifade etti.

Ukraynalıların Rusya'ya direnişinde bir ay geride kalmak üzere.

Ukrayna sahada direndiği gibi düşman askerine yönelik çağrılar yaparak teslim olmaları durumunda birçok vaatte bulunuyor. Bu vaatlerden biri ise para ödülü.

Bu kapsamda Ukrayna İçişleri Bakanı Danışmanı Viktor Andrusiv, sosyal medyada bir Rus askerinin kendi isteğiyle Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine teslim olduğuna ilişkin bilgileri paylaştı.

Teslim olma yöntemleriyle ilgili bilgi paylaşıyorlar

Andrusiv, birkaç günden bu yana Rus askerleri tarafından kullanılan Ukrayna cep telefonu şirketlerine ait numaraların tespit edilmesine yönelik çalışmaların sürdüğünü kaydederek, tespit edilen numaralara düzenli olarak "Rus askerlerinin Ukrayna ordusuna para karşılığı askeri araçlarıyla birlikte teslim olma yöntemleriyle" ilgili bilgilerin mesaj olarak gönderildiğini aktardı.

"Rus askeri tank ile teslim oldu"

Bunun sonucunda bir Rus askerinin kullandığı tank ile teslim olduğunu ifade eden Andrusiv, "Bir Rus askeri ödül karşılığı bize tankını teslim etti. Birkaç gün önce Mişa (Rus askerinin adı) bizi telefonla aradı. Savunma Bakanlığı İstihbarat Müdürlüğüne onunla ilgili bilgileri verdik. Ona gideceği yer söylendi. O geldi. İnsansız hava aracından teslim olanın kendisi olduğundan ve bunun bir pusu olmadığından emin olundu. Sonra özel kuvvetler onu gözaltına aldı.” dedi.

"Teslim olan Rus askerine 10 bin dolar ödül verilecek"

Teslim sonrası Rus askerinin tankta tek başına kaldığının ve tanktaki diğer Rus askerlerin savaş alanından kaçtığının tespit edildiğini aktaran Andrusiv, teslim olan Rus askerine ülkede yaşama imkanı ile savaştan sonra 10 bin dolar ödül verileceğini, ayrıca Ukrayna vatandaşlığı için başvurabileceğini bildirdi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >